SON DAKİKA

Samsun'da tramvay yayaya çarptı
<>
HaberlerSamsun AsatişSamsun'da mültecilere ait Dükkanlar mühürlendi

Samsun'da mültecilere ait Dükkanlar mühürlendi - Samsun Asatiş Haberleri

Samsun Haber-Samsun'da zabıta ekipler kaçak mücadele kapsamında yabancı uyruklu şahısların ruhsatsız dükkanları kapatıldı.

+
-
Samsun'da mültecilere ait Dükkanlar mühürlendi

Samsun Haber -Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü  ekipleri, kaçakla mücadele kapsamında yapılan eş zamanlı operasyonlarla yabancı uyruklu şahıslar tarafından ruhsatsız olarak açılan ve faaliyetlerini sürdüren 18 iş yerini süresiz olarak mühürledi.


Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü  ekipleri, yapılan denetimler sonucunda Atakum'da ruhsatsız olarak faaliyet gösterdiği tespit edilen iş yerlerine eş zamanlı operasyon düzenledi. Daha önce tebligat yapılan noktalara tek tek giderek işlem gerçekleştiren ekipler, ruhsatsız 18 iş yerinin tabelalarını ve etiketlerini söktükten sonra süresiz olarak mühürledi.

MÜCADELE DURMAKSIZIN DEVAM EDECEK 

Sabah saatlerinde başlayan mühürleme işlemleri kapsamında yabancı uyruklular tarafından açılan emlak ofisi, 2. el eşya dükkanı, berber, bilet satış noktası, döviz bürosu, pide ve kebap salonu, fırın gibi işletmeler ruhsatsız olduğu gerekçesiyle süresiz olarak kapatıldı. Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada Atakum'da kaçak iş yerleriyle mücadelenin durmaksızın devam edeceği, rutin kontrollerin yanı sıra ani denetimlerle de ruhsatsız, yönetmeliğe aykırı işletmelerle ilgili gerekli idari işlemlerin yapılacağı belirtildi. 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER