SON DAKİKA

Samsun'da tramvay yayaya çarptı
<>
HaberlerSamsunSamsun'da MHP Ozan Arif'e karşı çıktı.

Samsun'da MHP Ozan Arif'e karşı çıktı. - Samsun Haberleri

Samsun haberleri! Samsun'da parkın adını Ozan Arif Koymak için teklif veren CHP'li meclis üyelerine MHP'liler karşı çıktı.

+
-
Samsun'da MHP Ozan Arif'e karşı çıktı.

Samsun haberleri! Samsun Atakum Belediye Meclisi 'nin CHP’li üyeleri Ayhan Ayvaz  ve Yusuf Erden’in, Esenevler Mahallesi’ndeki bir parka Ozan Arif'in isminin verilmesiyle ilgili sunduğu önergeye MHP’li Meclis üyesi Murat Talu  karşı çıktı.

Atakum Belediye Meclisi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı'nda, CHP'li üyeler Ayhan Ayvaz ve Yusuf Erden, Esenevler Mahallesi’ndeki bir parka Ozan Arif'in isminin verilmesiyle ilgili önerge sundu.

ÖNERİ KABUL EDİLDİ 
 
Toplantının ilerleyen dakikalarında MHP'li üye Murat Talu, “MHP olarak parka verilecek olan Ozan Arif’in isminin çıkarılmasını istiyoruz. Bunun siyasi bir hamle olduğunu düşünüyoruz. Genel Başkanımıza ve camiamıza hakaret eden bir insanın parka isminin verilmesi hoşumuza gitmedi. Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret eden bir insanın ismi parka verilmek istense siz kabul eder misiniz? Ben şahsen kabul etmem. Biz maddenin oy çokluğuyla kabul edilmesini istiyoruz” dedi. 

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ise, “Ben hassasiyetinizi anlıyorum. Biz Ozan Arif’in ismini milliyetçi ruhuyla, sanatçı ruhuyla Anadolu kültürünü aktardığı için yaşatılmasını istiyoruz. Sizin de böyle kabul etmenizi diliyorum. Ama bu hassasiyet doğru bir hassasiyet” dedi.

Görüşmelerin ardından gündem maddesi AKP ve CHP'lilerin oylarıyla komisyona havale edildi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER