HaberlerSamsunSamulaş tramvayların ve İstasyonların temizliğine önem gösteriyor

Samulaş tramvayların ve İstasyonların temizliğine önem gösteriyor - Samsun Haberleri

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sam-ulaş otobüs ve tramvayların yanı sıra istasyon yerlerininde bakımı ve temizliğe de ayrı bir önem ve titizlik gösteriyor.

+
-
Samulaş tramvayların ve İstasyonların temizliğine önem gösteriyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olarak 29 hafif raylı sistem aracı ve 111 otobüs ile Samsunlulara 'kent içi ulaşım hizmeti' sunan SAMULAŞ, vatandaşların gönül rahatlığıyla yolculuk yapabilmeleri için tüm imkânlarını seferber etmeye devam ediyor. SAMULAŞ, özellikle 'halk sağlığı'na verdiği önemin göstergesi olarak otobüs ve tramvayların bakımlarının yanı sıra istasyonların da temizliğini yapıyor.

 

SAMULAŞ temizlik personeline ilk olarak kurum eğitmeni tarafından 'Görev ve Sorumluluk ile Saha Bilgilendirme Eğitimi' verildi. Eğitimin sona ermesinin ardından personel sahaya çıktı ve Gençlik Parkı'nda bulunan istasyona geçerek burasının temizliğini yaptı. İstasyonun tüm camlarının yanı sıra direklerini de temizleyen personel, her 2 yönde bulunan korkulukları da su ile yıkadı.

 

ONARIM VE TEMİZLİĞİNİ AKSATMIYORUZ

 

Samsunluların gönül rahatlığı ve kendilerini tamamen güvende hissedecek şekilde ulaşım yapabilmeleri için mevcut imkânların azami oranda kullanıldığını belirten SAMULAŞ yetkilileri, "Vatandaşlarımızın sıklıkla kullandığı tramvaylarımız ve otobüslerimizin temizliğine üst düzeyde önem gösteriyoruz. Sabah saat 06.15'te başlayan toplu taşıma hizmetlerimizi her gün temizlendikten sonra hazır hale gelen otobüslerimiz ve tramvaylarımız ile veriyoruz. Bunun yanı sıra yine halkımızın sıklıkla kullandığı istasyonlarımızın da bakım, onarım ve temizliğini aksatmıyoruz" diye konuştu.

 

HALK SAĞLIĞINA VE PERSONEL EĞİTİMLERİNE ÇOK ÖNEM VERİYORUZ

 

SAMULAŞ yetkilileri, yapılan temizliklerde yolcuları rahatsız etmeyecek temizlik ürünlerini tercih ettiklerini de belirterek, "Ayrıca görevli personelimizi sürekli eğitime tabi tutarak her zaman hazır halde olmalarını sağlıyoruz. Kurum olarak halk sağlığına ve personel eğitimlerine çok önem veriyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER