SON DAKİKA

Samsunspor'da Dernek Kongre Kararı Aldı
<>
HaberlerSamsunCemil Deveci'den müjde

Cemil Deveci'den müjde - Samsun Haberleri

Samsunun Atakum Belediyesi çalışanları ve Tüm-Bel-Sen arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

+
-
Cemil Deveci'den müjde

 

Atakum belediyesi  ve Tüm-Bel-Sen  arasın toplun sözleşme imzalandı.Sözleşme dahilinde belediye bünyesinde çalışan memurlara yüzde 80 olan sosyal denge tazminatı yüzde 100 çıkarıldı.Sözleşme töreni Atakum Belediyesi Meclis Toplantı salonunda gerçekleşti.

"HİÇ TEREDDÜDÜNÜZ OLMASIN" 

Belediye çalışanlarına seslenen Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ise, “Beni siz, yerinize zaman zaman geçip oradan konuşuyormuş gibi anlayın. Biz belediye çalışanları olarak işin bu tarafına bakalım. Diğer tarafını hallederiz. Çok pazarlık konusu yapmayız. Sözleşmede sosyal haklarda bir takım hassasiyetlerimiz vardı. Önümüzdeki aylarda bu sözleşmeye bağlı kalmaksızın onları uygulayacağız zaten. Hiç tereddüdünüz olmasın. Yasanın bizi sınırlamadığı her alanda bizim her adımımız sizin lehinize olur. Orada kuşkunuz olmasın. Ben burada otururken hem siyasi kimliğimle hem belediye başkanı kimliğimle sizin siyasi eğiliminiz ile ilgili değilim. Demokrasiden, emekten yana olun. Bu hepimizin görevi. Başka tercihleri olan arkadaşlarım var. Bunu seçim döneminde çok hissettim. Şu andaki dönemde de hissediyorum. Orada değilim ben. ‘Bizden bekleneni yerine getireceğiz’ diyen insanların yanındayım ben. Siz onlardan olun. Olursa buradan başarı çıkar” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Başkan Deveci ve Yıldız, hazırlanan toplu sözleşmeye imza attı. Sözleşme töreninin sonunda Yıldız, Deveci'ye çiçek takdim etti. 2 yıl sürecek olan sözleşme kapsamında Belediye bünyesindeki 172 memurunun yüzde 80 olan sosyal denge tazminatı yüzde 100’e çıkarıldı. Ayrıca, memurlar birçok sosyal haklardan da faydalanabilecek.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER