SON DAKİKA

Samsunspor'da Dernek Kongre Kararı Aldı
<>
HaberlerSamsunBaşkan Deveci'den çok önemli açıklamalar

Başkan Deveci'den çok önemli açıklamalar - Samsun Haberleri

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Atakum sahilinde bulunan Yalı Kafe&Restoran alanının İller Bankası tarafından satılmak istendiğini ifade etti.

+
-
Başkan Deveci'den çok önemli açıklamalar

Atakum   Belediye Başkanı Av.  Cemil Deveci  ile eşi Av. Gülay Deveci, Atakum Belediyesi meclis üyeleri, Atakum Belediyesi Özel Kalem Müdürü ve birim müdürleriyle birlikte ilçede görev yapan muhtarlarla  Yalı Kafe &'da iftar programında bir araya geldi. Atakum Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Topsakal'ın da katıldığı iftara muhtarlar yoğun ilgi gösterdi. İftar sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Deveci, muhtarları belediye çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgilendirdi. 

 Buradaki konuşmasında Atakum sahilinde bulunan içerisinde iki düğün salonu, restoranı, çocuk oyun parkı olan 2 bin metrekarelik Yalı Kafe&Restoran alanının İller Bankası tarafından satışa çıkarılmak istendiğini anlatan Başkan Deveci, kamuoyunun bilinçlenmesi ve alana sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

'ATAKUM'A BİR YIĞIN KÖTÜLÜK YAPILMIŞ SON KÖTÜLÜK DE BU OLUR' 

Başkan  Cemil Deveci , ”Bu alanın mülkiyeti Atakum Belediyesi'nin değil. İller Bankası'nın. İller Bankası 30 yıl beklemiş, ilk 2 ay içerisinde burasıyla ilgili plan değişikliği yapıyor. Burayı satacak. Ben bu işe şöyle bakıyorum: İller Bankası yerel yönetimin bir parçası. Belediyeler Birliği neyse İller Bankası da onun kurumlarından birisi. Hatta sorumluluk düzeyi daha yüksek.

Atakum sahilinde bir tek bu alan kaldı. Mevcut kullanım biçimi çirkin, bu haline benim de itirazım var. Bu değişmeli. Ama bu alan gibi başka bir yer yok. İller Bankası, İçişleri Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hiçbir kurumun yok. Burası için 'Altı ticaret üstü konut, plan değişikliği yapayım ve bu alanı değerlendireyim' denilmesi, bu alan artık yok demektir. Atakum'a zaten bir yığın kötülük yapılmış, son kötülük de bu olur. Ben muhtarlarımızı konuyla ilgili bilgilendirmek istedim. Bu konuyla ilgili elimden geleni yapacağım, belediye bürokratlarımız ve imarla ilgilenen arkadaşlarımızla konuşacağız. İller Bankası'nın yetkilileriyle görüştüm, bu hafta tekrar diyalog kuracağız.

Bu doğru bir iş olmaz. Bu şehrin zaten bir yığın sorunu var burası da giderse ve yapılaşmaya açılırsa nefes alacak yerimiz kalmaz. Samsunlular ve Atakumluların bu alanın korunması ve başka bir yapıya açılmaması için bizlerin arkasında dik durması lazım. Bu alanda kalitesi, hijyenik koşulları denetlenen tek kurum burası. Ben buraya her geldiğimde mutfak ve lavaboların olduğu bölümden giriyorum. Oraların temiz olması lazım. Bu yüzden bu alana sahip çıkmanın yolunu bulacağız. Hem kamuoyu bilinci artsın hem de buna engel olalım" ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER