HaberlerOrduİbadet etmek isteyene engel yok

İbadet etmek isteyene engel yok - Ordu Haberleri

Ramazan ayını en zor şartlarda yaşayan fırın ustaları, 200 derecelik fırının karşısında çalışarak hem ibadetlerini yapıyor hem de sıcak Ramazan pidesi hazırlayarak müşterilerine sunuyorlar.

+
-
İbadet etmek isteyene engel yok

Ordu 'nun Fatsa ilçesinde Ramazan ayında iftar sofralarına sıcak  ramazan pidesi  yetiştirmeye çalışan fırın ustaları, 200 dereceyi aşan fırının önünde oruçlarını aksatmıyorlar.

HEM İŞ HEM DE İBADETLERİNİ YERİNE GETİRİYORLAR 

Müşterilerine iftar sofralarında sıcak pide yetiştirmeye çalışan ustalar işlerini de ibadetlerini de severek yaptıklarını söylediler.

'ALLAH BİZLERE KOLAYLIK SAĞLIYOR' 

15 yıldır fırıncılık ustalığını yapan Ali Kulak, 'Ramazan aylarında işlerimiz zor olsa da sıcak fırın karşısında Allah bizlere kolaylık sağlıyor ve bizler de orucumuzu tutuyoruz. Sıcak Ramazan pidelerini iftar sofralarını yetiştiriyoruz. Tabii, zorlanıyoruz ama bizler halimizden memnunuz. Özellikle iftara 2 saat kala artan ve yoğunlaşan mesai, yükselen fırın ateşi ile birleşince bizim için durum bir hayli zorlaşıyor.

Sabah erken saatte mesaiye başlıyoruz ve iftar saatine kadar çalışarak hem ekmek yapıyoruz hem de ekmeğimizi kazanıyoruz. Özellikle saat 19.00'dan sonra çok yoğun oluyor. Şükürler olsun çalışıyoruz. Ocağın sıcaklığı ise 280 dereceden başlıyor, 200 dereceye kadar aşağı iniyor. Oruç tutarken Allah onun sabrını veriyor. Halkımıza hizmet vermek için çalışıyoruz' dedi.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER