SON DAKİKA

200 Evlerde yangın
<>
HaberlerSamsun HaberleriSamsun OMÜ Romanya'da Türkiye'yi temsil etti

Samsun OMÜ Romanya'da Türkiye'yi temsil etti - Samsun Haberleri

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin (OMÜ) katılımcı olduğu ve 5. kez yapılan 'Incontinence by People with Obesity' temalı uluslararası IP projesi, 6-10 Mayıs tarihleri arasında Romanya'nın başkenti Bükreş'te gerçekleşti.

+
-
Samsun OMÜ Romanya'da Türkiye'yi temsil etti

Projeye; Finlandiya, Polonya, Almanya, Romanya, Avusturya ve Türkiye 'den beşer öğrenci olmak üzere 30 lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencisi, 6 öğretim elemanı ve TZMO grubunu temsilen 6 personel katıldı.

Temsilciler OMÜ'den 
Projede Türkiye Koordinatörü olarak OMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi  Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlknur Aydın Avcı ile OMÜ'de lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde eğitim gören 5 öğrenci ülkemizi temsil etti.
'Obez ve İnkontinanslı Bireyler' temalı proje kapsamında 6 farklı ülkeden gelen öğrenciler, obezite ve inkontinans (idrar ve dışkı kaçırma) gibi sağlık sorunu yaşayan bireylerin yaşam kalitelerinin değerlendirilmesi ve geliştirilmesine yönelik çözüm önerileri hakkında tartışarak konuya uluslararası anlamda farklı bir bakış açısı sunmaya çalıştı.
Projede, obezitenin ve inkontinansın prevalansı (sıklık) giderek artan ciddi sağlık sorunları olduğu, inkontinanslı ve obez bireylerin yaşamında meydana gelen değişimlerin yaşam kalitelerine etkisini azaltmak ve bu bireylerin yaşam kalitelerini artırma noktasında projeler yapılması gerektiği konusunda ortak görüş bildirildi.
OMÜ öğretim elemanları, TZMO şirket yöneticileriyle yaptığı görüşmelerde 2020 yılında projenin devam etmesine karar vererek yeni proje üzerinde çalışmalara başladı.Yolda yürürken düşerek boynu kırılan yaşlı adam hayatını kaybettiSAMSUN HABER
Yolda yürürken düşerek boynu kırılan yaşlı adam hayatını kaybetti
'MAKEX 2019 Robot Turnuvası'na damga vurdularSAMSUN HABER
'MAKEX 2019 Robot Turnuvası'na damga vurdular
Tekkeköy şehit yakınları ve gazileri ağırladıSAMSUN HABER
Tekkeköy şehit yakınları ve gazileri ağırladı
23 Mayıs Samsun hava durumuSAMSUN HABER
23 Mayıs Samsun hava durumu

EN ÇOK OKUNANLAR

Dolarda bugün Dolarda bugünBakan Soylu'dan YSK'nın gerekçeli kararı değerlendirmesi Bakan Soylu'dan YSK'nın gerekçeli kararı değerlendirmesi23 Mayıs Samsun hava durumu 23 Mayıs Samsun hava durumuO terörist yakalandı, işte ilk detaylar O terörist yakalandı, işte ilk detaylarSamsunlu ünlü isme şok Samsunlu ünlü isme şokDışişleri'nden açıklama geldi Dışişleri'nden açıklama geldiÜmit Özat: 'En büyük arzumuz finalde olabilmek' Ümit Özat: 'En büyük arzumuz finalde olabilmek'Midyat'ta trafik kazası: 1 ölü, 6 yaralı Midyat'ta trafik kazası: 1 ölü, 6 yaralıEmniyet'ten Temel Trafik Kaza ve İnceleme Eğitimi Çalıştayı Emniyet'ten Temel Trafik Kaza ve İnceleme Eğitimi ÇalıştayıÖlen eşinin hayalini gerçekleştiriyor Ölen eşinin hayalini gerçekleştiriyor
SIRADAKİ HABER
}