SON DAKİKA

Samsun'da o ilçe şokta
<>
HaberlerSamsun HaberleriTaraftarlar yıkılan stada kitap yazdı

Taraftarlar yıkılan stada kitap yazdı - Samsun Haberleri

Samsunspor taraftarı, kırmızı-beyazlıların yıkılan eski 19 Mayıs Stadyumu'na kitap yazdı.

+
-
Taraftarlar yıkılan stada kitap yazdı

Samsunspor lu taraftarların eski statlarına olan özlemi bitmiyor. 1975 - 2017 yılları arasında hizmet veren eski 19 Mayıs Stadyumu'nda pek çok hatırası bulunan kırmızı beyazlı taraftarlar, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi.

Yıkılan stadyumlarına kitap yazdılar. Bugün itibariyle satışa çıkan 'Hatıran Yeter' isimli kitapta 14 yazarın yazısı ve 55 fotoğraf bulunuyor.  Yusuf Demircioğlu  tarafından derlenen kitabın konusu, Samsunluların hafızasında silinmez izler bırakan eski 19 Mayıs Stadyumu.

'BİZ YIKILAN STADIMIZIN KİTABINI YAZDIK' 

Kitap hakkında bilgiler veren Yusuf Demircioğlu, 'Kitaba katkı veren isimler Samsunsporlu. Kimi profesyonel yazar, kimi öğretmen, kimi avukat. Hepsinin ortak noktası yıkılan stadyumda yaşanmışlıklarının olması. Yaşanmışlıklar hepimizi 19 Mayıs Stadyumu'na gönülden bağladı. Türkiye'de pek çok takımın stadyumu yıkıldı. Aralarında milyonlarca taraftarı olduğunu söyleyenler de var. Ancak hiç birisi bizim yaptığımızı yapmadı. Biz yıkılan stadımızın kitabını yazdık. Türkiye'de bu kitap bir ilktir ve bu onur Samsunspor taraftarına aittir. Kitabın çıkış tarihinin Milli Mücadele'nin 100.yılına denk gelmesi hepimiz için ayrı bir gurur kaynağı oldu' dedi.


Yusuf Demircioğlu'nun derlediği kitaba, Adnan Öz, Akın Üner, Ali İhsan Hasanpaşaoğlu, Ayhan Özköroğlu, Buğra Turgut, Cem Donbay, M. Engin Sever, Mehmet Köseoğlu, Mehmet Yılmaz, Salih Çakır, Sercan Bayram ve Yücel Alkan yazıları; Murat Sandıkçı ise Emin Kar, Ercan Koloğlu, Cenk İşler ve Celil Sağır röportajları ile katkı sağladı.

 Samsun'da o ilçenin logosu değiştiSAMSUN HABER
Samsun'da o ilçenin logosu değişti
Samsun'da suya zam gündemdeSAMSUN HABER
Samsun'da suya zam gündemde
Samsun son dakika Samsun'da uyuşturcu operasyonuSAMSUN HABER
Samsun son dakika Samsun'da uyuşturcu operasyonu
Samsun'da 24 bin ton atık artık yakıt oluyorSAMSUN HABER
Samsun'da 24 bin ton atık artık yakıt oluyor

EN ÇOK OKUNANLAR

Toyota Corolla'nın seri üretimi bu yılın ilk aylarında başladı Toyota Corolla'nın seri üretimi bu yılın ilk aylarında başladı
SIRADAKİ HABER
}