SON DAKİKA

Samsun'da mezarcılar birbirine girdi: 6 yaralı
<>
HaberlerAmasyaSarı: 'Vatandaşlarımızın emirlerini yerine getirmeye her daim hazırım'

Sarı: 'Vatandaşlarımızın emirlerini yerine getirmeye her daim hazırım' - Amasya Haberleri

'Çorbalar Bizden, Yemekler Sizden' iftarında vatandaşlarla oruç açan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 'Ben sizlerin emirlerinizi yerine getirmeye her daim hazırım' dedi.

+
-
Sarı: 'Vatandaşlarımızın emirlerini yerine getirmeye her daim hazırım'
Sarı: 'Vatandaşlarımızın emirlerini yerine getirmeye her daim hazırım'

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı bu yıl bir ilke imza atarak 'Çorbalar Bizden, Yemekler Sizden' sloganıyla başlattığı ve mahallelerde kurdurduğu iftar çadırları kapsamında ikinci günde de Sofular ve Savadiye Mahallesi sakinleri ile bir araya gelerek orucunu açtı. Sofular Mahallesi'nde bulunan Hürriyet İlkokulu bahçesine kurulan iftar çadırında mahalle sakinleriyle iftar yapan Başkan Sarı, iftar sonrası yaptığı konuşmada, 'Bahçesinden kopardığı sarı gülü azığı gibi onu koynunda getirip bizlere hediye olarak etti. İşte muhabbet budur, dostluk budur, bizi mutlu eden budur. Bizi mutlu eden sokakta selam verilmesi, bizi mutlu eden 'nasılsın Mehmet abi ve amca' denilmesidir. Biz sizlerden sadece bunu bekliyoruz. Sizler ise bizlerden her şeyi bekleyebilirsiniz. Ben sizlerin emirlerinizi yerine getirmeye her daim hazırım. Bu anlamda ne dedik, 'Çorbası Bizden, Yemeği Sizden.' Ablam da bu kapsamda sarma getirerek yemeğini bizlerle paylaştı. Sofular ve Savadiye Mahallesi sakinlerimize bizlerle ve komşuları ile yemeklerini paylaştıkları için teşekkür ediyorum. Benim için bu mahallelerin özelliği vardır. Benim için sizlerin güzelliği vardır. Ben buralara benim mahallem diyorum, benim yerim diyorum, sizleri çok seviyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Cenabıhak birliğimizi, dirliğimizi daim etsin diyorum. Gülen yüzlerimiz hiç solmasın. Tüm İslam aleminin, Amasyamızın ve Türkiye Cumhuriyeti'ndeki oruç tutan tutmayan tüm vatandaşlarımızın Ramazan-ı şerifini tekrar kutluyorum' diye konuştu.
Daha sonra ise Savadiye Mahalle Muhtarı Mustafa Asarkaya ve Sofular Mahalle Muhtarı Aydın Gülüç birer konuşma yaparak Belediye Başkanı Sarı'ya verdikleri iftar yemeklerinden dolayı teşekkür ettiler. İftar sonrasında dua edilerek Cenabıhakk'ın verdiği nimetlere şükredildi. İftara Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı'nın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çoban, MHP Amasya İl Başkanı Erhan Demir, MHP Amasya Merkez İlçe Başkanı Şuayip Ak, Ülkü Ocakları Amasya İl Başkanı Recep Dip, Fen İşleri Müdürü Ali Özel, Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Öztürk, Sofular Mahalle Muhtarı Aydın Gülüç, Savadiye Mahalle Muhtarı Mustafa Asarkaya ve yaklaşık 700 kişi katıldı.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER