SON DAKİKA

Samsun'da dev operasyon: 11 tutuklama
<>
HaberlerTürkiye GündemiSamsun'da yumruk yiyen Başkan şehit yakınlarını işten çıkardı.

Samsun'da yumruk yiyen Başkan şehit yakınlarını işten çıkardı. - Türkiye Gündemi Haberleri

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı aralarında şehit yakınları 'nda olan 30 kişiyi işten çıkardı.

+
-
Samsun'da yumruk yiyen Başkan şehit yakınlarını işten çıkardı.
Samsun'da yumruk yiyen Başkan şehit yakınlarını işten çıkardı.

 

Samsun'da yumruk yiyen,31 mart yerel seçimlerinde Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı seçilenAhmet Türk ,MardinBüyükşehir Belediyesi  ve 13'ü de belediyeye bağlı MARSU Genel Müdürlüğü çalışanı 30 hizmet alımı personeli işten çıkarıldı. Temizlik, şoför, ziraat teknikeri, mimar, psikolog ve inşaat mühendisi gibi çeşitli görevlerdeki 30 işçinin arasında 20 Ekim 1991'de PKK'lı teröristlerce yola döşenen patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düşen Abdulkadir Uğurlu'nun kız kardeşiAyşe Uğurlu  Şimdi de yer alıyor.

 

BELEDİYELER PKK'LI DOLDU 

 

Şehit kız kardeşi Ayşe uğurlu sosyal Medya’da paylaştığı yazı ‘da " Sayın Cumhurbaşkanım, şehit kardeşiyim ve çok mağdurum. Mardin Büyükşehir Belediyesinde hizmet alımı olarak çalışmaktaydım, işlerimize son verdiler. Şimdi nerede PKK yandaşları varsa hepsini işe alacaklar. Şehit kardeşiyim diye işime son verdiler, oğluma yurt parası gönderemeyeceğim. Bu konuda ne olur yardım istiyorum" diye durumunu ifade etti.

 

ŞEHİT AİLESİNİN HAKKINI YİYEMEZLER 

 

Türkiye Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Orhan Kandemir " Bu işçilerin arasında şehit ailelerimiz de var. Bu haksızlığı kesinlikle kabul etmiyoruz ve kınıyoruz. Şehit aileleri derneği olarak bu 'ilk icraatı' kabul etmiyoruz. İçten çıkarılan şehit ailelerimizin hakkını sonuna kadar savunacağız. Hakları için ne geriyorsa yapacağız" dedi.

 

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER