SON DAKİKA

Samsun'daki faili meçhul cinayette flaş gelişme
<>
HaberlerGÜNDEMBahçeli'den İstanbul seçimlerine ilişkin açıklama

Bahçeli'den İstanbul seçimlerine ilişkin açıklama

Tartışma konusu olan İstanbul'da yapılan yerel seçimler ve bu seçimlere yönelik YSK'nın kararı beklenirken MHP lideri Devlet Bahçeli'den açıklama geldi. Bahçeli, seçimlerin yenilenmesinden yana olduğunu belirtti.

+
-
Bahçeli'den İstanbul seçimlerine ilişkin açıklama
Bahçeli'den İstanbul seçimlerine ilişkin açıklama

MHP Genel Başkanı  Devlet Bahçeli , “CHP'li yöneticilerin YSK üyelerini tehdit eden sözleri, aba altından sopa gösteren edep ve terbiye dışı ifadeleri bir defa hukuk ihlali, demokrasi hazımsızlığıdır. Yüce Divan hatırlatması yapmaları utanç verici bir kokuşma halidir” dedi.

'SEÇİMLERDE KARANLIK NOKTA VAR' 

Gazetecilerin İstanbul seçimlerine ilişkin sorularına cevaplandıran Devlet Bahçeli, ''İstanbul seçimlerinde pek çok kuşku ve karanlık nokta'' olduğunu söyledi.

'SEÇİMİN YENİLENMESİNDEN YANAYIZ' 

Bahçeli, ''Sandık yolsuzluğu konusunda tevsik edilmiş iddialar YSK'ya sunulmuştur. Şaibeler, organize usulsüzlükler maalesef vahim tartışmalara neden olmuştur. Yüksek Seçim Kurulunun birkaç gün içinde bir karara varacağı anlaşılmaktadır. Parti olarak İstanbul'da seçimin yenilenmesinden yanayız.

Demokrasiye leke sürülmesine, milli iradenin karartılmasına sessiz kalamayız. Elbette YSK'nın vereceği karara saygımız olacaktır. Bu kararın da maşeri vicdana uygun olacağı inancındayız. Beklediğimiz gibi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Maltepe ve Büyükçekmece Belediye Başkanlığı seçimleri tekrarlanırsa, ki hukuken ve ahlaken olması gereken de budur, o zaman seçim gününe kadar İstanbul'da bulunacağım, karargahımızı İstanbul'da kuracağım. Yani İstanbul'a mitili atacağım” diye konuştu.

BAHÇELİ, CHP'li YÖNETİCİLERİN ÜSLÜBUNU KABA OLARAK YORUMLADI 

CHP'li isimlerin  YSK  ile söylediği sözlere ilişkin “CHP'li yöneticilerin YSK üyelerini tehdit eden sözleri, aba altından sopa gösteren edep ve terbiye dışı ifadeleri bir defa hukuk ihlali, demokrasi hazımsızlığıdır. Yüce Divan hatırlatması yapmaları utanç verici bir kokuşma halidir” ifadelerini kullanan Bahçeli, üslubun kaba ve bayağı olduğunu belirtti.

 

Bahçeli, “Neymiş, YSK üyeleri Kızılay'da gezemezlermiş. Bu üslup kabadır, yaralayıcıdır, tahammülsüzdür, bayağıdır. YSK'yı baskı altına almak, şantaj diline başvurmak CHP'nin içine düştüğü çaresizliğin ve telaşın eseridir. Türkiye bir hukuk devletidir. Hâkimlerin vicdan ve iradelerine ipotek koymak hiç kimsenin harcı ve haddi değildir. CHP bu tarihi hatadan dönmelidir. CHP'li sözcüler rüzgar ekeyim derken fırtına biçeceklerini bilmelidir” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER