HaberlerSamsunBaşkan Demir: 'Samsun turizmde marka şehir olmaya aday bir şehir'

Başkan Demir: 'Samsun turizmde marka şehir olmaya aday bir şehir' - Samsun Haberleri

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'Ülkemizde, özellikle son yıllarda yeniden gelişme trendine giren turizm sektöründen Samsun'un da gereken ve hak ettiği payı alabilmesi için ilimiz genelinde bulunan potansiyeli çok daha iyi değerlendirmek zorundayız' dedi.

+
-
Başkan Demir: 'Samsun turizmde marka şehir olmaya aday bir şehir'

Başkan  Mustafa Demir , ülkedeki iç turizme dikkat çekmek ve turizmin önemini aktarmak amacıyla her yıl 15-21 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası nedeniyle bir açıklama yaptı.

Samsun 'un 17 ilçesinde barındırdığı tarihi ve doğal güzellikleriyle dev bir turizm potansiyeline sahip olduğunu ifade eden Başkan Demir, 'Ülkemizde, özellikle son yıllarda yeniden gelişme trendine giren turizm sektöründen  Samsun 'un da gereken ve hak ettiği payı alabilmesi için ilimiz genelinde bulunan potansiyeli çok daha iyi değerlendirmek zorundayız' diye konuştu.

'MARKA ŞEHİR OLMAYA ADAY' 

Karadeniz'in en büyük ili olan  Samsun 'un kilometrelerce sahili, plajları, muhteşem kumsalları, arkeolojik ve SİT alanları, doğa harikası gölleri, yaylaları ve ovaları, müzeleri ile turizm kenti olduğunu kaydeden Başkan  Mustafa Demir , 'Dünya mirası Kızılırmak Deltası, Nebiyan Dağı, Vezirköprü Kanyonu, Kunduz Yaylası, tarih fışkıran kazıları, Ladik Gölü ve Akdağ Yaylası, Havza'da kaplıcaları, yine birçok ilçemizde gölleri ve şelaleleri, birbirinden renkli kültürel yaşam tarzları ile Samsun, turizmde marka şehir olmaya aday bir kenttir' şeklinde konuştu.

'ORTAK PAYDAMIZ TURİZM' 

Samsun 'un tüm bu güzelliklerini bir turizm değeri haline getirmek için bugüne kadar yapılan çalışmalardan çok daha fazlasını yapmak zorunda olduklarını aktaran Başkan  Mustafa Demir , 'Başta Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere sektörün tüm bileşenlerinin bir araya gelerek turizm kenti Samsun ortak paydasında hareket etmesi gerekmektedir. Bu yönde son yıllarda atılan önemli adımlar vardır. Atılan bu adımları son derece önemsemekle birlikte çok daha fazlasını yapmak zorunda olduğumuzu belirtmek istiyorum' ifadelerini kullandı.

100'üncü YILDA BÜYÜK HEDEF 

Kurtuluş Mücadelesi'nin ilk meşalesinin yakıldığı  Samsun 'un 19 Mayıs 1919'un 100'üncü yılının heyecanını yaşadığını hatırlatan Başkan  Mustafa Demir , 'Bu büyük onuru ve heyecanı düzenleyeceğimiz muhteşem 100'üncü yıl etkinlikleriyle hep birlikte yaşayacak, Samsunumuzu Türkiye'nin ve dünyanın gündemine bir kere daha taşıyacağız. 100'üncü yıl etkinliklerimizle ortaya çıkacak tanıtım hamlesinin turizm hedeflerimize kaynak ve örnek olmasını temenni ediyorum' açıklamasında bulundu.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER