SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerSamsunMeral Akşener, Samsunlulara hitap ediyor!

Meral Akşener, Samsunlulara hitap ediyor! - Samsun Haberleri

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlara hitap ediyor.

+
-
Meral Akşener, Samsunlulara hitap ediyor!

16 Şubat'ta son yolculuğuna uğurlanan Ozan Arif'in cenaze törenine katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 22 gün sonra yine Samsun'da.

MERAL AKŞENER, SAMSUN MİTİNGİNDE HALKA HİTAP EDİYOR
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı, ilçe başkanları ve Millet İttifakı CHP Belediye Başkan adaylarının da katılımıyla gerçekleşen mitingde, Meral Akşener Cumhuriyet Meydanı’nda Samsunlulara hitap ediyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Samsunlulara hitap ediyor. Programı canlı yayınımızdan takip edebilirsiniz.

Yerel seçim çalışmaları kapsamında yurt gezilerine devam eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlara hitap ediyor.

Meydanın hınca hınç dolduğu mitinge vatandaşın yoğun katılımı dikkat çekti.

Miting alanını dolduran on binlerce kişi hep bir ağızdan İstiklal Marşı'nı söyledi. Ardından, Meral Akşener alkışlar eşliğinde alanda kurulan sahneye geldi.

"ELİNDEN GELENİ ARDINA KOYMAZSAN NAMERTSİN" 

"Biliyorsunuz değil mi? Hepiniz 2,5 lira para ödeyerek geldiniz. Başkalarının mitingine bedava, bizim mitingimize para ödeyerek gelen Samsunlular."

"Allah hepinizden razı olsun. Allah bizi bir seçim kazanmak için milletine hakaret edenlerden etmesin. Allah kimseyi ben milletime terörist der miyim demek zorunda bırakmasın."

"Diyor ki, "Ben Denizlilere terörist demedim". Seçim almak için her şeyi yapıyorsun da soğancıya neden terörist diyorsun. Market sahibine, halde çalışanlara terörist diyorsun. Bunu yüzüne vurduğumda, ayna tuttuğumda tehdit. Açık açık beni hapis ile tehdit etti. Elinden geleni ardına koymazsan namertsin. Senden toz zerresi kadar korkarsam namerdim. Elinde silahı olanlar, tanklar beni korkutamadı da, onlardan korkanlar mı beni korkutacak. Hem parasını alacağım hem de hapse göndereceğim. Milletvekili değil, kaçacak yeri yok, diyor. Ben özellikle milletvekilliğine aday olmadım. Hiçbir dokunulmazlığım olmadan senin zulmünle mücadele etmek için milletvekili olmadım."

"Ben onu tutuklattıracağım" diyor. Elinden geleni ardına koyma. Bunların her biri korkaklık belirtisi. Ecel ne bir nefes evvel ne bir nefes sonradır anlayışına iman etmişim iman! Allah bir musibet verecekse, seni vesile kılmışsa, ne gam… Buyur gel o musibetin sebebi sen ol. Hapisse hapis, ölümse ölüm. Bir adım geri atmak varsa fıtratımda kanım kurusun."

ERDOĞAN'IN GÖRÜNTÜLERİNİ İZLETTİ 

Erdoğan'ın açıklamalarından bir bölümü izleten Akşener, sözlerine şöyle devam etti:

"Hayır kampanyasında olanlar, millet ittifakının üyeleri teröristleri, patlıcan, soğan yetiştiricileri terörist, çiftçiler terörist.. Meral Akşener'i tehdit edip tırstıracağını sanıyor. Benim malım mülküm ortada. 28 Şubat’ta da 126 milyar tazminat ödedi. Paramı alanların hepsi zebun oldu. İstersen al paramı ama benim param dokunuyor. Amaç Meral Akşener ve çevresindekileri korkutmak."

"KAYBEDECEKSİNİZ" 

"Ekonomi yanıyor yanıyor! İlk seçim kampanyasına başladığımda mutfak yanıyor diyordum, şu anda evler yanıyor. Çiftçinin sorununu, EYT’leri, işsiz gençleri, KPSS’den 82 alıp mülakattan elenmiş insanları konuşturmamak için, bu arkadaş bizi düşman etti."

"KÜRDİSTAN DEDİĞİN YER KADİM TÜRKMENELİDİR" 

"Önce "bu kadın", ardından "Bayan Meral" şimdi de "Hanımefendi" diyor. Senin de ortağının da koltuğunun beka sorunu yok. Ama Samsun’u kaybedeceksin. Denizli’yi kaybedeceksin. Aydın’ı kaybedeceksin. Alıştın ceketimi assam kazanır, durumuna. Maalesef üzgünüm ne yaparsan yap mutfağın evin ateşini düşüremiyorsun. Bizim için AKP’ye oy veren kardeşlerimiz de canımız ciğerimizdir. Biz onlara terörist diyemeyiz. "Benim ne olduğumu iyi bilir" dedi. Siz benden daha iyi bilirsiniz. EYT’liler, çiftçi, köylü, emeklilikte yüzde 10 zam alıp sürünen kardeşlerim, KPSS mağdurları iyi biliyor. 17 sene sonra senin ne olduğunu hep beraber biliyoruz. Gereğini yapacağız inşallah."

"Türkiye’de Kürdistan mı var? diyor. Türkiye’de Kürdistan YOK YOK YOK! Oslo’yu sen yaptın. Devleti PKK’lı katillerin karşısına oturttun. Habur’u sen yaptın. Çadırı sen kurdurttun. Ama en önemlisi PKK programının okunduğu Dolmabahçe fotoğrafıdır. Nasıl bir anlayıştır ki bugün önüne geleni Irak’ın kuzeyine kovuyorsun. Biz Kuzey Irak demezdik. Sen diyorsun ki, Irak’ın kuzeyine Kürdistan. Kürdistan dediğin yer kadim Türkmeneli'dir önce onu öğren."

"Türkmen eline Kürdistan diyen bir gafil. Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı. Orada 2,5 milyon Türkmen yaşardı. Onlar nereye gitti Sayın Erdoğan." 

"İMRALI VE KANDİL'DEKİLERE BİLGE MUAMELESİ YAPTIN" 

"Şimdi İmralı’dan bahseden yok. Çünkü trafik sürüyor. İmralı 1-2, İmralı 1-2. Kandil'in talimat vereceği en son kişi benim be bu ülkede. Ama sen Kandil’dekilere de İmralı’dakilere de bilge muamelesi yaptın. Yerle bir et Kandil'i. Bakalım yapabilecek misin?"

"FETÖ demiyor, Pensilvanya diyor. İnce saz orada da başladı. EYYYYT dediğin Hollanda’dan 200 milyon dolarlık lale soğanı aldın. Bu 200 milyon doları soğan yetiştiricilerine vereydin, 75 yaşındaki abilerimiz varlık kuyruğu dediğin kuyruklarda beklemezdi. ‘Bu can bu tende oldukça, bu papaz buradan gidemez’ dedi. Tek tveetlik canın varmış. Trump bir tveet attı, papaz uçtu. Şimdi Trump S-400 için tveetlere başladı. Buradan, harbiden delikanlı gibi soruyorum ve de sana sesleniyorum. Sen bizleri hapse attırmak isteyebilirsin ama vallahi de billahi de ben sana Trump’tan dayak yedirtmem. Putin’in karşısında da dik dur. Ne oldu Kırım? Bu Ülkenin gücü, Türkiye’nin Cumhurbaşkanşlığı makamını işgal eden şahsın Amerika’dan da, Putin’den de, Trump’tan da dayak yemesine müsaade etmez. Onun için sen dik dur. Ne zaman içeride kükrüyor, Türkiye taviz olarak bir yerleri veriyor."

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER