SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerSamsun90 koli oyuncak ana okullarına dağıtıldı

90 koli oyuncak ana okullarına dağıtıldı - Samsun Haberleri

Samsun'da 'Oynamıyorsan Paylaş' kampanyası çerçevesinde toplanan 90 koli oyuncak ihtiyacı olan köy okullarına dağıtıldı

+
-
90 koli oyuncak ana okullarına dağıtıldı
 
Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü nün başlattığı "Oynamıyorsan Paylaş " kampanyası çerçevesinde toplanan 90 koli oyuncak ihtiyacı olan köy okullarına dağıtıldı.

 Beş yaş okullaşma oranını artırmaya yönelik başlatılan "Oynamıyorsan Paylaş" projesi kapsamında oyuncak ihtiyacı olan okullara destek sağlamak amacıyla toplanan oyuncaklar, Atakum Kurupelit Anaokulu'nda düzenlenen etkinlikte ihtiyacı olan okullara dağıtıldı.

Programda konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak , projenin çok anlamlı olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: 

"Oyuncak larını paylaşan değerli çocuklarımıza ve velilere ayrıca teşekkür ediyorum. Okul öncesi eğitimi n faydası ve önemi artık uzmanlar tarafından tartışmasız bir şekilde anlatılıyor. Türkiye’de de uzun yıllardan beri eğitimde bir seferberlik yürütülüyordu. Samsun'da bu yarışta yüzde 80'lere vararak geri kalmadığını göstermiştir. Biz Samsun'da eğitimde başarıyı yakalamak için özellikle fiziki şartların iyileştirilmesi anlamında 2019 sonu itibariyle çiftli eğitimden tekli eğitime geçme konusunda çok ciddi çalışmalar yapıyoruz." 

 Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen  ise okul öncesi eğitimin amacının çocukların bedensel, zihinsel ve kişisel gelişmelerini sağlamak olduğunu ifade etti. 

Esen, şunları kaydetti:

" 'Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye' sloganıyla hazırlanan 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında erken çocukluk kazanımlarına uygun olarak biz de 'Oynamıyorsan Paylaş' projesini başlattık. Buradaki amacımız fiziksel imkanları yada materyal anlamında zayıf gördüğümüz okullarımızı daha zengin hale getirmektir. Bunun için Samsun'da stantlar kurarak öğrencilerimizden, öğretmenlerimizden ve halkımızdan evinde çocuğunun fazla oyuncağını oluşturduğumuz kumbaralarda topladık .Topladığımız 90 koli içerisinde bulunan oyuncakları 51 anaokulumuza ulaştıracağız." 

Ardından Vali Kaymak, oyuncakların bulunduğu kolileri okul müdürlerine teslim etti. 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER