SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerGÜNDEM3 bin 333 terörist etkisiz hale getirildi

3 bin 333 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2 yılda 3 bin 333 terörist etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

+
-
3 bin 333 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu , "Burada ilk kez söylüyorum. DHKP/C'nin üst düzey yöneticisi, çok uzun yıllardan beri eğer Türkiye ise ya ölüdür ya da tutukludur." dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Bakan Soylu , Karadeniz Vakfı'nın organize ettiği Karadeniz İş Adamları ve STK Temsilcileri Buluşması'nda konuştu. Soylu, Türkiye'nin demokrasiyi hak eden dünyadaki ender ülkelerden bir tanesi olduğunu söyledi.

Türkiye'nin demokrasi konusunda çok bedel ödediğini belirten Soylu, "Türkiye, her 10 yılda bir darbe ile karşılaştı. Darbe yapanları, başka işlerle değil, kumpaslarla, tezgahlarda değil, siyasal iradesiyle mağlup etti ve Türkiye, darbeler tarihini demokrasi ile yenen dünyadaki nadir ülkelerden biridir." diye konuştu.

'3 BİN 333 PKK'LI ETKİSİZ HALE GETİRMİŞİZ' 

Terörle mücadele operasyonları çerçevesinde bilgilendirme yaoan   Süleyman Soylu , "Bizi terörle uğraştırıyorlar. İki yılda toplam  3 bin 333 PKK'lı etkisiz hale getirmişiz . Bütün alana yayılmış durumdayız. 2 yılda toplam 3 bin 99 sığınak ve barınak imha ettik. Tonlarca silah, mühimmat, gıda, yiyecek, bütün bunları... Şehirde, kırsalda bir tarafta insansız hava araçları, bir taraftan insansız hava araçları, bir taraftan evlatlarımız var, bütün alanı kapladık. Demek yapılabiliyormuş, demek gerçekleştirilebiliyormuş, demek ortaya konulabiliyormuş." dedi.

Terör örgütü DHKP/C'den kırsalda bir tek kişi kalmadığının söyleyen Soylu, "Burada ilk kez söylüyorum. DHKP/C'nin üst düzey yöneticisi, çok uzun yıllardan beri eğer Türkiye ise ya ölüdür ya da tutukludur." dedi.

350 PKK'lı İKNA METODU İLE TESLİM ALINDI 

2 yıl içinde  800'ün üzerinde PKK'lı teröristin teslim olduğunu ifade eden  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu , "İki yılda 800'ün üzerinde PKK'lı teslim oldu. Biz bunun 350'sini ikna metodu ile teslim aldık. Binin üzerinde PKK'lı ailelerle jandarma ve polis arkadaşlarımız birebir irtibat halindeler. 'Evladınızı çağırın, adalete teslim olsunlar.' PKK'ya katılanın iki katı kadar bizim onlardan ikna ile aldığımız. Bu, şu demektir, örgütü çözüyorsunuz."dedi.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER