SON DAKİKA

Müge Anlı:'Samsun'a emniyet müdürü olmak istiyorum'
<>
HaberlerEkonomi'Silivri'de dev rezerv tespit edildi

'Silivri'de dev rezerv tespit edildi - Ekonomi Haberleri

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Silivri'de iki sahada bulunan 3 milyar metreküplük rezervin yaklaşık 300 bin konutun 10 yıllık doğalgaz tüketimini karşılayacağını söyledi.

+
-
'Silivri'de dev rezerv tespit edildi


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı' nın (TPAO) Silivri 'deki Batı Çeltik-1 ve Batı Değirmenköy 4-5 kuyularında çıkan doğalgaz ı ateşleme törenine katıldı. Bakan Dönmez yaptığı konuşmada, 'Silivri'de bulunan Batı Çeltik-1 ve Batı Değirmenköy 4-5 kuyularında yıllık yaklaşık 300 milyon metreküp doğalgaz üretme kapasitesine ulaşacağız. Zihinlerde canlanması için örnek verecek olursak burada üretilen doğalgaz yaklaşık 300 bin konutun 10 yıllık tüketimine eşdeğer bir seviyede doğalgazı üretmiş olacağız. Her iki sahada 3 milyar metreküplük bir rezerv tespit etmiş durumdayız. Başka bir ifadeyle toplam rezerv 300 bin hanenin 10 yıllık tüketimine eşdeğer seviyededir. Bütün gayretimiz, bütün hedefimiz Türkiye'nin enerjide kendi öz yeterliliğe sahip bir ülke olmasıdır. Memleketimizin dört bir yanını karış karış arayarak bu kaynaklara ulaşmaya çalışıyoruz' dedi.
Bakan Dönmez, konuşmaların ardından Batı Çeltik-1 ve Batı Değirmenköy 4-5 kuyularında doğalgazı ateşledi. Silivri programında Bakan Dönmez'e AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Silivri Kaymakamı Ali Partal, Silivri Jandarma Komutanı Binbaşı Güngör Kırarslan, AK Parti İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu ve mülki erkan eşlik etti.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER