HaberlerSamsun'Feyzioğlu'na haksızlık yapılıyor'

'Feyzioğlu'na haksızlık yapılıyor' - Samsun Haberleri

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve bazı baro başkanlarının Rize'de tüm siyasi partileri ziyaretinde AK Parti'yi de ziyaret etmesi üzerine bazı baro başkanları ve üyeleri tarafından yapılan ağır eleştirilere karşı Samsun Baro Başkanı Avukat Kerami Gürbüz bir açıklama yayınladı.

+
-
'Feyzioğlu'na haksızlık yapılıyor'

Gürbüz açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

 Ülkeye,

toplumsal yapıya,

siyasetin diline,

ulusun tüm kesimlerine,

tehlikeli bir sarmal şeklinde,

ayıran-ayrıştıran,

öteleyen-ötekileştiren,

bölen-bölüştüren

bir usul, üslup ve tavır,

uzunca bir süredir hâkim olmuştur ve olmaya devam etmektedir.

 

Bu gidişata ancak

kucaklayan kucaklaşan,

bütünleyen bütünleştiren,

barışan barıştıran

bir anlayış ve yaklaşımla dur diyebiliriz.

 

Toplumun her kesimini kapsayıcı ve ihata edici böyle bir duruşu, esenlik ve barış içinde yaşamaya özlem duyan herkes sergilemek durumundadır.

 

Barolar ve TBB de bundan istisna değildir. Hatta böyle bir konuda Baroların ve TBB'nin toplumun diğer kesimlerine olumlu rol model olmak gibi bir yükümlülüğü de bulunmaktadır. 

 

Sayın TBB Başkanı ve beraberindeki heyetin geçtiğimiz hafta Rize'de yaptıkları siyasi parti ziyaretleri ve bu ziyaretlerde tüm ülkeye verdikleri mesaj, bu yükümlülüğün yerine getirilmesinin anlamlı bir örneği olduğu halde, kendilerini tebrik etmek yerine, tam tersine, TBB Başkanını bu yüzden eleştirmenin ve istifaya davet etmenin mantığını anlayabilmek mümkün değildir.

 

Yukarıda sözünü ettiğimiz istifaya davet eylemi, TBB Başkanına, ev sahibi Rize Barosu'na ve bu etkinlikte hazır bulunan baro başkanlarımız ile diğer meslektaşlarımıza karşı yapılmış bir haksızlıktır. 

 

Son söz:

TBB Başkanı Sayın Av.Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ile beraberindeki Baro Başkanlarımızın Rize'de sergilediği tavır, toplumsal esenlik ve barış için doğru ve isabetlidir.

 

İlhan Demircioğlu

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER