HaberlerGÜNDEMAğır yaptırımlar geliyor

Ağır yaptırımlar geliyor

Kapatılacak özel eğitim kurslarında merdiven altı yapılaşmaların engellenmesi için yaptırımlar ağırlaştırılıp denetimler artacak.

+
-
Ağır yaptırımlar geliyor

Milli Eğitim Bakanlığı kapatılacak özel eğitim kurslarında merdiven altı yapılaşmalara engel olmak adına yaptırımları ağırlaştırıp, denetimleri sıklaştıracak.  Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Muammer Yıldız, kapatılacak özel eğitim kurslarında “merdiven altı ” yapılaşmalara izin verilmeyecek  bir altyapı kurulacağını söyledi.

CİDDİ MÜEYYİDELER GELECEK 

Muammer Yıldız , “Etkin bir denetim getirilecek. Asla 'şimdiye kadar yaptık, bundan sonra da yaparız' mantığında düşünülmemeli. Sadece para cezası değil daha ciddi müeyyideler gelecek.” dedi.

TOPLAM 27 MİLYON 614 BİN 700 LİRA CEZA UYGULANDI 

Bakanlık tarafından bugüne kadar ruhsatsız eğitim-öğretim faaliyeti yürüttüğü saptanan 730 yer kapatılırken, toplam 27 milyon 614 bin 700 lira idari para cezası uygulandı.

Yıldız, destekleme ve yetiştirme kurslarına dışarıdan öğretmen görevlendirmesi yapılabileceğini söyledi.

DÖNÜŞÜM SÜREÇLERİNİ TAMAMLAMALARI İÇİN YARDIMCI OLACAĞIZ 

Temel liseler konusunda, süre tamamlandığında dönüşümünü taahhüt etmiş, yeni binasını tutmuş ama inşaat anlamında birtakım eksiklikleri olan kurumların olabileceğini dile getiren Yıldız, “Onlara dönüşüm süreçlerini tamamlamaları için yardımcı olacağız.” dedi.

Yıldız, “Kanuna göre öğrencilere verilen teşviklerin de kapanan temel liselerden tahsil edilmesi gerekiyor. Öğrenciye verilen teşvik aslında okula verilmiş sayılmadığı için bu konuda kolaylık sağlayabiliriz.” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER