SON DAKİKA

Samsunspor-Ümraniyespor maçı canlı yayın
<>
HaberlerSAMSUN HABERSamsun Haberleri: Poşetler Ücretli Olunca En Çok Onlar Sevindi

Samsun Haberleri: Poşetler Ücretli Olunca En Çok Onlar Sevindi

Alışverişlerde kullanılan poşetlerin ücretli olması plastik poşet üretici ve satıcılarında kilo işi poşet alımlarında artış meydana getirdi.

+
-
Samsun Haberleri: Poşetler Ücretli Olunca En Çok Onlar Sevindi
Samsun Haberleri: Poşetler Ücretli Olunca En Çok Onlar Sevindi

Plastik poşetlerin ücretli satılmaya başlanması ile poşet üreticisi ve satıcısı da bu durumdan etkilenmiş durumda. Uygulamayı destekleyen üretici ve satıcılar vatandaşların kendilerinden kilo işi ile poşet almaya başladığını ifade etti.

GÜNDOĞDU: BİZDEN POŞET ALIMI BAŞLADI 

35 yıldır plastik poşet ve ambalaj ürünleri işiyle uğraşan Nuh Gündoğdu,  “Bu yüzden uygulamayı için olumlu buluyorum. Poşetlerin ücretli satılmaya başlanması şimdilik henüz bize etkisini göstermedi. Bizim kurumsal firmalara mal satışımız yok. Bu sefer tüketiciyle direkt temasta olacağımızı düşünüyorum. Vatandaş poşete 25 kuruş vermektense bizden gelip kilo işi ve poşetlerin adetinin fiyatının ne kadar olduğunu sormaya başladı. Biz de vatandaşlara bu konuda yardım ediyoruz. Vatandaşlar bu yöntemin karlı olduğunu düşünüyor. Bu yüzden bizden poşet alımı başladı. Tüketici markete 25 kuruş para ödememek için bizlere geliyor. Bizim de poşet satışlarımız haliyle arttı” dedi. 

GÖKSEL ÇELİK: İSRAF NOKTASINDA ÇOK GÜZEL UYGULAMA 

13 yıldır hem plastik poşet üreticisi ve satıcısı olan Göksel Çelik ise uygulamayı desteklediğini aktardı. Markette bir poşetle yapılabilecek işi 3-4 poşet ile halledilmeye çalışıldığını kaydeden Çelik, “Bu ilk önce bizim kendi kabahatimiz. Bir de markette küçük bir şey alsak bile kocaman poşet veriliyor. Bunu da marketlerin suçu olarak görüyorum. İsraf noktasında çok güzel bir uygulama. Ama eksik bir uygulama. Bu eksiklikler giderilirse ülkemiz adına çok güzel bir uygulama olacak. Hem satıcının hem üreticinin hem de tüketicinin bilinçlenmesi noktasında bu eksiklikler giderilirse çok güzel bir uygulama olacak” diye konuştu. 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER