SON DAKİKA

Müge Anlı:'Samsun'a emniyet müdürü olmak istiyorum'
<>
HaberlerSAMSUN HABERSamsunspor Haberleri: Samsunspor'un Anısı Millet Bahçesinde Yaşayacak

Samsunspor Haberleri: Samsunspor'un Anısı Millet Bahçesinde Yaşayacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, kırmızı beyazlı takımın anısını Samsun'da yapılacak olan millet bahçesinde yaşatılacağını söyledi.

+
-
Samsunspor Haberleri: Samsunspor'un Anısı Millet Bahçesinde Yaşayacak

Eski 19 Mayıs Stadyumu 'nun bulunduğu alana Millet Bahçesi  yapılacak. Burada bir de kırmızı beyazlı takım için Samsunspor 'un adına "futbol şehitleri"nin anıtı yapılacak.

ANIT İÇİN MİLLET BAHÇESİNDE BÖLÜM OLACAK 

Samsun'da yapılacak olan Millet Bahçesinde 20 Ocak 1989 'da deplasmana gitmek için yola çıkan Samsunspor kafilesinin Havza ilçesinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden futbolcuları için de bir bölüm olacak.


Samsun'un can damarı olabilecek bir alanda millet bahçesi projesinin gerçekleştirilecek olmasını önemsediklerini kaydeden Çiğdem Karaaslan , millet bahçesinin Samsun'un gözde yerlerinden biri olacağını söyledi.

BİR GÖZDEMİZ DAHA VAR O DA SAMSUNSPOR 

Konuyla ilgili olarak Karaaslan, "Millet bahçesi Samsun'un gözde alanı haline gelecek. Bizim bir gözdemiz daha var. O da Samsunspor. 'Neden her ikisi de aynı alanda birleşmesin' diye düşündük. Bunun üzerine çalışma başlattık. Önce projeyi yapan TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, sonra Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum ile konuyu paylaştık. Sağ olsunlar, onlar da projeye destek verdi. Samsun'da yapacağımız millet bahçesinde Samsunspor'un anısını yaşatacağımız, gelecek nesillere bu hatıraları devredeceğimiz bir anıt yapılacak."dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER