HaberlerGÜNDEMMemurun Gözü Kulağı 3600'de

Memurun Gözü Kulağı 3600'de

Kamu Personeli Danışma Kurulu, bu byıl son toplantısını 7 Aralık tarihinde yapacak. Memur merakla beklediği 3600 ek göstergede ne gibi bir gelişme yaşanacak?

+
-
Memurun Gözü Kulağı 3600'de

7 Aralık tarihinde yapılacak olan toplantıya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığında, Memur-Sen, Türkiye Kamu-Sen ve KESK yöneticilerinin yanı sıra hizmet kollarında yetkili sendikaların genel başkanları katılacak.


TOPLANTIDA EK GÖSTERGE KONUŞULACAK 


Toplantıda 3600  ek gösterge  başta olmak kaydıyla toplu sözleşmelerde gündeme getirilipte çözümü sonraya bırakılan konular ve enflasyon farkları masada konuşulanlar arasında olacak. Memur-Sen Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, “En önemli gündem maddemiz 3600 ek gösterge. Çünkü kamuoyu seçim döneminde gündeme getirilen bu vaadin geniş bir çerçevede bir an evvel karşılık bulmasını bekliyor” diye konuştu.


EK GÖSTERGE 3600 OLURSA NE OLACAK? 


Ek gösterge  3600 'e çıkarsa 25 yıl hizmette bulunanların emekli aylıkları 653 lira, 30 yıl hizmette bulunana 696 lira 35 yıl hizmette bulunana ise 740 lira yükselecek. Ayrıca emekli ikramiyelerinde de artışlar olması söz konusu.

Kaynak: POSTA

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER