SON DAKİKA

Müge Anlı:'Samsun'a emniyet müdürü olmak istiyorum'
<>
HaberlerDÜNYAErdoğarn Arjantin'e Gitti

Erdoğarn Arjantin'e Gitti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arjantin'e gitti. Münbiç meselesini Trump ile görüşecek.

+
-
Erdoğarn Arjantin'e Gitti

Cumhurbaşkanı Erdoğan , Buenos Aires 'te düzenlenecek G20 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere  Arjantin'e gitti. Gitmeden önce Atatürk Havalimanı'nda hareketi öncesi basın toplantısı düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ,  “Bugün bizim Sayın Putin'le yaptığımız görüşmenin ana ekseninde, Ukrayna'yla devam eden süreç vardı. Bu konuyu her iki tarafla görüştük. Gerek Sayın Putin'le gerek Sayın Poroşenko'yla yaptığımız görüşmeler neticesinde, her ikisinin de bizden bazı talepleri oldu ve bu talepleri de bizler Sayın Putin'le Arjantin'de yapacağımız görüşmede kendilerine aktaracağız" açıklamasında bulundu. 

G20 Liderler Zirvesi 'ne ilişkin "G20 toplantılarında oldukça geniş bir gündemle küresel ekonominin karşı karşıya kaldığı sınamaları ele alacağız. Küresel ekonomik görünümü değerlendirerek, dünya ekonomisindeki temel risklerin bertaraf edilmesine ilişkin atacağımız adımları tespit edeceğiz. Ticaret konusu, son dönemde özellikle bazı ülkelerin tek taraflı korumacılık yanlısı eylemleri sebebiyle ciddi tartışmalara yol açıyor. Serbest ve adil uluslararası ticaret, küresel ekonomik büyümenin ana itici unsurlarından biridir. Türkiye olarak başından beri korumacılıkla mücadele edilmesi, ticaretin serbestleştirilmesi gerektiğine vurgu yaptık. Zirvede de serbest ticaret vurgumuzu güçlü bir şekilde yineleyeceğiz. Zirve kapsamında bu konuların yanında eğitim, sağlık, istihdam, tarım, kalkınma ve enerji dahil olmak üzere birçok farklı alanda görüşlerimizi paylaşacağız. Programımız çerçevesindeki resmi toplantıların dışında muhataplarımızla pek çok ikili görüşme de gerçekleştireceğiz. Bu kapsamda dünyanın önde gelen ülkelerinin liderleriyle küresel ekonomik ve siyasi konuları ele alma fırsatı bulacağız." şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER