HaberlerSAMSUNSPORSamsunspor Haberleri: Hedefte İlk Yarıyı Lider Bitirmek Var

Samsunspor Haberleri: Hedefte İlk Yarıyı Lider Bitirmek Var

Samsunspor teknik direktörü canlı yayına katıldı, kırmızı beyazlı takımın durumunu değerlendirdi. Hedeflerinde ilk yarıyı lider bitirmek olduğunu açıkladı.

+
-
Samsunspor Haberleri: Hedefte İlk Yarıyı Lider Bitirmek Var

Samsunspor  teknik patronu canlı yayında soruları cevapladı. Rakiplerinin kendilerine çok motive bir şekilde hazırlandıklarını ifade eden Taner Taşkın , “Rakiplerimiz bizim maçlara çok motive oluyorlar. Onların motive olması çok kolay, bizim de motive olmamız ayrı bir çaba istiyor.  Bana göre oyun olarak istikrarlı gidiyoruz. Ligde 2 tane mağlubiyet aldık. Bu mağlubiyetlerden sonra reaksiyon verebilmek önemlidir. Biz her maçımızı yenmek için çıkıyoruz. Bizim oynadığımız oyun ile gösterdiğimiz mücadele sahaya yansıyan skorla aynı orantıda değil. Normalde bu oyunların karşılığı daha farklı skorlarla olması gerekiyor. Zor olan pozisyona girmektir, pozisyon üretebilmektir. Biz bunlar için çok çalışıyoruz.''dedi.

 

ZAMANA VE SABRA İHTİYACIMIZ VAR 

 Yılport Samsunspor'un bir üst lige çıkması durumunda daha kompakt bir oyun oynayacağını ifade eden Taşkın, Süper Lig'den Başakşehir'i örnek gösterdi, zamana ihtiyacı olduklarını söyledi. Oynadıkça daha iyi olan bir grup var burada. Örneğin Başakşehir, hocası ve takımı hep aynı oyunculardan kuruldu. İskelet kadrosu belli sadece 2-3 tane doğru oyuncuları transfer ediyorlar. Her gelen oyuncu oraya çok iyi uyum sağlıyor. Bizim de Yılport Samsunspor  olarak zamana ve sabra ihtiyacımız var. Ben takımıma çok inanıyorum” diye konuştu. 

BAŞKAN UYANIK'A ÖVGÜDE BULUNDU 

Yılport Samsunpor’u İsmail Uyanık ’tan önce, İsmail Uyanık’tan sonra olarak değerlendirmesi gerektiğini belirten Taner Taşkın , “İnsanlar takımı İsmail Uyanık’tan öncesi ve sonrası diye değerlendirsin. İsmail Uyanık’a güvensinler. Ne yaptığını çok iyi bilen bir başkan. Ne yaptığını çok iyi bilen bir lider. Bizi de doğru yönlendiriyor, bizde kendisini spor anlamında doğru yönlendiriyoruz. Bu liglere çok iyi hakimiz. Hayatta söz vermek kadar kötü bir şey yok ama güven vermek çok önemlidir. Bende o güveni verdiğime inanıyorum. Taraftarımız bize güvensin. İnşallah biz ekibimiz ile birlikte bu liglerde bu sıfır takımla neler yapabileceğimizi göstereceğiz.

Ben sadece zaman ve sabır istiyorum. Üst taraflarda çok enteresan şeyler oluyor. Hem spor anlamında hem de ekonomik anlamda geriye giden takımlar oluyor. Biz burada çok doğru adımlar atıyoruz. Hem kadro açısından hem de oyun kurgusu adına iyi işler yapıyoruz” şeklinde konuştu.

 

UŞAKSPOR MAÇINI DEĞERLENDİRDİ 

Hafta sonu deplasmanda karşılaşacakları Utaş Uşakspor  A.Ş. maçını da değerlendiren Taner Taşkın, “Üçüncü ligde şampiyon olan takımlar ve bu sene ikinci lige çıkmışlar. Suanda ligin en az gol yiyen takımı. Tamamen takım savunmasına önem veren bir takım. Bizim adımıza zor bir maç olacak. Hacettepe maçının bir benzerini yaşayabiliriz. Deplasmanlar her zaman zordur. Maça iyi hazırlanacağız. Doğru bir oyun planlaması ile bu maçı da geçmek istiyoruz. Utaş Uşakspor’dan alabileceğimiz galibiyet bizi önemli yerlere getirebilir. Şuanda tek hedefimiz Uşakspor. Hedefimiz ilk yarıyı lider bitirmek. Onun için de her rakibimizi yenmek istiyoruz. Herkesi de yenebilecek gücümüz var” ifadelerini kullandı.

 

Yılport Samsunspor taraftarının yüzünü devamlı güldürmek istediklerini ifade eden Taner Taşkın, “Taraftarımız bu hafta muhteşemdi. Onları da sahadan çıkarken sevinçle ayırdığımız için mutluyum. Aramızdaki gönül bağı yeni yeni ısınmaya başladı. Deplasmanda oynayacağımız Utaş Uşakspor A.Ş. maçına bizi desteklemeye gelecek olan mutlaka bir grup olacak. Ayrıca televizyon başında bizi izleyecek olan taraftarlarımız bizlerden dualarını eksik etmesinler. İnşallah biz onların yüzlerini hep güldüreceğiz” dedi.

samsunspor lider  
YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER