SON DAKİKA

Müge Anlı:'Samsun'a emniyet müdürü olmak istiyorum'
<>
HaberlerSAMSUN HABER2019'da Tüm Marketlerde Poşet Ücretli Olacak!

2019'da Tüm Marketlerde Poşet Ücretli Olacak!

TPF Başkanı Mustafa Altunbilek, 1 Ocak 2019'dan itibaren marketlerde poşetlerin ücretli satılacak olmasının doğaya ve çevreye büyük katkı sağlayacağını söyledi.

+
-
2019'da Tüm Marketlerde Poşet Ücretli Olacak!

TÜYAP 'Samsun 3. Gıda İçecek Ürünleri, Gıda İşleme Teknolojileri, Paketleme ve Lojistiği Fuarı'nın açılışında konuşan Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Mustafa Altunbilek, “Doğada çözülmesi yüzyıllar süren hem geleceğimizi hem insan sağlığını tehdit eden plastik poşet kullanımının satış noktalarında ücretli olmasını destekliyoruz” dedi.


Altunbilek, “Bir markette yılda 10 ton poşet kullanılıyor. Türkiye, dünyada kişi başına en çok plastik poşet kullanan ülkelerden biri. Yılda kişi başına 440 adet büyüklü küçüklü plastik poşet kullanıyoruz. Avrupa Birliği ülkelerinde ortalama yıllık kişi başı poşet kullanımı 200 adet. ABD’de ise 330 adet. Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak, sağlıklı bir yaşam sunmak için poşet kullanımının zararlarını ortadan kaldırmak zorundayız. Bu süreçte biz de üzerimize düşeni yaparak Müşterilerimizi alışverişlerde file, bez torba kullanımına yönlendireceğiz” dedi.
Mustafa BİLİK

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER