SON DAKİKA

Samsun'da bir zam daha
<>
HaberlerSAMSUN HABERBaşkan Açıkladı, Samsun'da 'su'ya İndirim

Başkan Açıkladı, Samsun'da 'su'ya İndirim

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin'den 'su indirimi müjdesi' geldi. Başkan Şahin, 'Konut ve iş yerlerinde kullanılan su fiyatlarında yüzde 15, yüzde 40 ve üzeri seviyede engelli olan vatandaşımıza da yüzde 50 su indirimi yapılacak' dedi.

+
-
Başkan Açıkladı, Samsun'da 'su'ya İndirim
Başkan Açıkladı, Samsun'da 'su'ya İndirim

Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, "Bugün Büyükşehir Meclisimiz olarak inşallah çok önemli 2 karar daha alıyoruz. Buradan Samsunumuza, 17 ilçemize 2 müjde vereceğiz" dedi.

Şahin,"Bunlardan birincisi, hane halkında yüzde 40 ve üzeri seviyede engelli olan bir vatandaşımız varsa bunu belgelemek kaydıyla yüzde 50 su indiriminden faydalanacaktır.

Bu indirimden faydalanmak isteyen vatandaşlarımız SASKİ ve SASKİ şube müdürlüklerine belgeleriyle müracaat etmeleri gerekmektedir. Unutmayalım ki hepimiz birer engelli adayıyız. Engelleri birlikte aşacağız. Bu kararımızla hem sosyal belediyecilik, hem de engelli vatandaşlarımız için pozitif ayırımcılık yapmış oluyoruz. Samsunumuza hemşerilerime hayırlı olsun.” 

YENİ YILDAN İTİBAREN GEÇERLİ OLMAK ÜZERE YÜZDE 15 İNDİRİM 

 Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zİhni Şahin, Samsunlulara bir müjde daha verdi. Şahin Samsunluların suyu yeni yıldan itibaren daha ucuza kullanacaklarını belirtti. Şahin açıklamasında, 
“Bugün ikinci ve çok önemli bir kararı daha yine birlikte alacağız. Her ay su fiyatlarına uygulanan otomatik zam uygulamasını kaldırdığımızı açıklamıştık. Şimdi çok daha önemli bir kararı birlikte alacağız. Konut ve iş yerlerinde kullanılan su fiyatlarında 01 Ocak 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yüzde 15 indirim yapıyoruz. Samsunumuza ve hemşehrilerimize hayırlı olsun." dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER