HaberlerSAMSUN HABERİYİ Parti Samsun Milletvekilinden Bafra'da Evi Yıkılan Ailelere Destek!

İYİ Parti Samsun Milletvekilinden Bafra'da Evi Yıkılan Ailelere Destek!

Geçtiğimiz günlerde Samsun'un Bafra ilçesinde OMÜ Kaya Aşçı Turizm Fakültesinin yanındaki vatandaşların evlerin yıkılmasıyla Türkiye'ye gündem olan olaylı yıkım yapılmıştı.

+
-
İYİ Parti Samsun Milletvekilinden Bafra'da Evi Yıkılan Ailelere Destek!

Olaylı yıkım ile ilgili rektörlük açıklama yapıp aileye işgalci demişti,yasadışı yıkım söz konusu değildir.Her şey hukuka uygundur diye açıklama yapmıştı.Bunun üzerine evleri yıkılan vatandaşlar haklarını hukuk yolunda aradıklarını basın yoluyla ve avukatları  aracılıyla kamuoyuna açıklama yapmışlardır.

 Yıkım esnasında şehir Dışında olan İYİ Parti Bafra İlçe Başkanı Zafer Bektaş  Mağdur aile ile temasta bulunarak,  konuyu Samsun il Başkanlığına ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar`a aktardı. Başkan Zafer Bektaş ; Sayın  Genel Başkanımız Meral AKŞENER Hanım efendinin talimatı var milletin derdi varsa o dert bizim derdimiz. Bizde derdinize ortak olmak için yanınıza geldik.

 

Türkiye’nin gündemine oturan bu olaya Samsun İYİ Parti Milletvekili Bedri Yaşar Çadırda yaşayan Bafralı aileye sahip çıkarken sonuna kadar yanlarında olduğunu belirtti. 

 Olaylı yıkımı gerçekleştirilen,Fakültenin yanında bulunan yere gelen Samsun İYİ Parti Milletvekili açıklamalarda bulundu Vekil Bedri Yaşar ; “Samsun İl başkanımız, Bafra  ilçe başkanımız ve İYİ Parti Olarak Sonuna Kadar yanındayız. Bundan böyle gerekli her yolda her ortamda gündeme getireceğiz burada ki  yıkımı kabul etmiyoruz.Neticede buraya 1964 yılında gelen vatandaşın hakkını hukukunuzu korumak devletimizin görevi biz bu ülkede yaşıyorsak bir nüfus cüzdanımız var, diyoruz ki! biz bu ülkenin birinci sınıf vatandaşıyız. Saraydakinin toplumda karşılığı ne ise buradaki Hemşerimizin karşılığı da o dur.Sonuna kadar yanınızdayız.

 

4 milyon Suriyeliye 30 milyar harcayan zihniyet burada 3-4 haneyi çadıra yerleştirirse bunun hesabını yetkililere sormamız lazım. Burada yıkılan evlerin Fakülteye hiçbir  zararı yok bu gözler görülecek kadar  ortadır. Kaldı ki Devletin acil işlerde kamulaştırma,vatandaşın mağduriyeti kesinlikle söz konusu olamaz.Devletin ihtiyacı varsa gelir kamulaştırmayı öder vatandaşın yerini yurdunu yapar yerini tahsil eder.Buraya iki satır yazı yazar kamulaştırıyorum deyip,gelip buraları yıkıp çevirmeye de hiç kimsenin hakkı yoktur.

 

Biz bu konuda sizlerin sonuna kadar yanındayız” şeklinde konuştu.

 

 

samsun bafra  iyi parti
YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER