HaberlerSAMSUN HABERSamsunlular Müjde Doğalgazda İndirim Olabilir

Samsunlular Müjde Doğalgazda İndirim Olabilir

Enerji Bakanı doğalgazda indirim olabilir açıklaması kamuoyunda heyecan yaşatırken Enerji Ekonomisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu, indirimin yüzde 10 dolaylarında olabileceğini söyledi.

+
-
Samsunlular Müjde Doğalgazda İndirim Olabilir

Son aylarda artan döviz kurları ve faizler ekonomide sıkıntılı günler oluşturdu. Devamında dolar kurun sabit bir noktaya çekilmesi sonrasında zamlarında geri alınıp alınmayacağı hususunu akla getirdi. Enerji Bakanı Fatih Dönmez'in doğalgazda indirim olabilir açıklaması ise vatandaşlarda heyecan yarattı.


'ELEKTRİK ve DOĞALGAZDA DA FİYATLARIN DÜŞMESİ GEREKMEKTE' 


Enerji üretici fiyatlarının yüzde 5.37 ile artış rekoru kırması sonucunda bu gruptaki enflasyonun yüzde 81 seviyelerine tırmandığını açıklayan Enerji Ekonomisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu, "Zira uluslararası piyasalarda fiyatlar gerileme eğilimine girmiş durumda. Bu şartlar altında, Türk Lirası'nın değer kazanmaya başladığı bir dönemde olumlu döngüyü hızlandırmak üzere bugün benzinde olduğu gibi elektrik ve doğalgazda da fiyatların düşmesi gerekmekte.
Dolar, Türk Lirası karşısında Ağustos ayında yüzde 33 değer kazandı. Eylül'de yüzde 9.5 ve Ekim'de yüzde 7.8 değer kaybetti. Dolayısıyla Ağustos-Ekim arası Türk lirasının değer kaybı yüzde 11'le sınırlı kaldı. Son üç aylık bu veriler ışığında, en az yüzde 10'luk bir indirim beklentisi ortaya çıkıyor"dedi.
Kaynak: iHA

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER