HaberlerSAMSUN HABERHancıoğlu: 'En büyük mirasın, ilelebet payidar kalacak'

Hancıoğlu: 'En büyük mirasın, ilelebet payidar kalacak'

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, yayınladığı 10 Kasım mesajında Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere bıraktığı en değerli mirasın Türkiye Cumhuriyeti olduğuna vurgu yaparak 'En büyük mirasın, ilelebet payidar kalacak' dedi.

+
-
Hancıoğlu: 'En büyük mirasın, ilelebet payidar kalacak'

Hancıoğlu'nun mesajı şöyle:
“57 yıllık hayatını, vatanının bağımsızlığına, halkının huzur ve refahına, gelecek nesillerin güven içinde yaşayabilmesine adamış olan büyük önderimiz; benimsediği ilke ve hayata geçirdiği devrimlerle, sadece bu topraklarda yaşayan halkımızın değil, bütün mazlum milletlerin esin kaynağı ve yol göstericisidir.
Bize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti, aradan geçen 80 yılda, büyük tehditlerle mücadele etmek zorunda kalsa da halkımızın, onun ilke ve devrimlerine bağlılığı, Cumhuriyet'e sahip çıkma kararlılığı bütün saldırıları bertaraf etmemizi sağlamıştır.
Ancak şunu çok iyi biliyoruz ki Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızla bu topraklardan söküp attığımız emperyalist güçler ve onların yerli işbirlikçileri; vatanımızın kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk’e, onun bize emaneti olan Cumhuriyetimize, kuruluş ilkelerine saldırmaktan, bu toprakların sömürgeleşmesi hayalinden vazgeçmediler ve vazgeçmeyecekler.
Asla unutulmasın ki; halkımızın büyük kurtarıcısına ve kuruluş değerleriyle birlikte Cumhuriyet'ine bağlılığı, sonsuza dek bu hayali kuranların kâbusu olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti, kuruluş ilkeleriyle birlikte ve bir bütün olarak ilelebet payidar kalacak, Mustafa Kemal Atatürk ve onun ilke ve hedefleri sonsuza dek yolumuzu aydınlatacak.
Bu duygu ve düşüncelerle, ulusumuzun kurtarıcısı, Cumhuriyet'imizin kurucusu, büyük liderimiz ve ebedi yol göstericimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü, saygı, özlem ve minnetle anıyorum."

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER