SON DAKİKA

Samsun'da havalar soğuyor! Yağmura dikkat
<>
HaberlerSAMSUN HABER Samsun'da Bir İlk! 'Tiyatro Okulu Sınavı'

Samsun'da Bir İlk! 'Tiyatro Okulu Sınavı'

1998 yılında kurulan ve Samsun'da Cumhuriyet sonrası en uzun süre perdelerini açık tutmayı başaran bir özel tiyatro olma özelliği taşıyan Düşevi Oyuncuları, kendi bünyesinde oluşturduğu 2013 yılında kurulan Düşevi Sanat Merkezi faaliyetlerinde bir ilke daha imza atıyor.

+
-
 Samsun'da Bir İlk! 'Tiyatro Okulu Sınavı'
Samsun'da Bir İlk! 'Tiyatro Okulu Sınavı'

İşte Düşevi Sanat Merkezinden Açıklama: 


Düşevi Sanat Merkezi yöneticileri olarak ; bünyemizde oluşturulan kurslardan birisi olan çocuk-gençlik-yetişkin drama derslerinde sonuç hiçbir zaman gösteri yapmak değildir. Tiyatro dersleri ise sahne ve gösteri üzerine kuruludur. Bu amaçla kurumsal olarak açılan bu sınavın aslında gençlerin sanat kursları ile tanışması için bir araç olduğu söylenebilir.
Sınavda Samsun’lu Bir Ünlü, Güldür Güldür’den Ünal Yeter…
Sınava konuk jüri üyesi olarak ; Samsun Belediye Konservatuarı’nda yetişip, bazı özel tiyatrolarda çalıştıktan sonra, Ankara DTCF bitiren , birçok dizi, tiyatro ve sinema filmde oynayan, şu anda Güldür Güldür programından tanıdığımız oyuncu ve yazar Ünal Yeter katılacak.
Sınav Üç Aşamalı Olacak…
Tiyatro Okulu Sınavı üç aşamalı olacak. Rol – Müzik – Dans branşlarında olacak .Rol sınavında daha önceden verilecek olan tiratlar hazırlanacak (www.dusevioyunculari.org sitesinden veya Düşevi San.Mrk.den temin edilecek) ve sınav günü canlandırılacak. Müzik sınavında daha önceden hazırlanan bir şarkı okunup, kulak algılama temrinleri yapılacak. Dans sınavında da doğaçlama dans temrinleri ile seçmeler yapılacak.
BİR GARİP MASAL oyunu oynanacak…
Sınavda başarılı olan öğrenciler ile iki aylık bir rol-dans-müzik eğitiminden sonra, Murat Can KİBİROĞLU’nun yazdığı BİR GARİP MASAL adlı müzikli oyun çalışılacak. Oyunda Düşevi Oyuncularının birkaç usta oyuncusu ile , tarih ve saatleri uyarsa dizilerden tanıdığımız bir ünlü oyuncu çocuklarla aynı sahneyi paylaşacak.
Düşevi Cast Ajans…
Başarılı olan ve olamayan tüm öğrenciler eğer isterlerse Düşevi Cast Ajans’a kayıt olup ileride reklam-dizi-sinema filmlerinde oynama fırsatı bulacak.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER