HaberlerSAMSUN HABERTekkeköy Devlet Hastanesi'ne Kavuşuyor

Tekkeköy Devlet Hastanesi'ne Kavuşuyor

Özlemini çektiği devlet hastanesine Tekkeköy halkı yakında kavuşacak. 250 yataklı Tekkeköy Devlet Hastanesi'nin temel atma töreni aşamasına yaklaşılıyor.

+
-
Tekkeköy Devlet Hastanesi'ne Kavuşuyor

Tekkeköy’ün konumu, nüfusu ve coğrafi yapısı gibi daha birçok nedenle hastane gerekliliğine değinen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “İlçemiz sanayileri ve dev devlet yatırımları ile gün içerisinde nüfusu 200 bini geçen bir şehir gibi. İlçe nüfusumuz 51 bin olmasına rağmen Samsun’un ve çevrenin en önemli istihdam merkezlerinin ilçemiz sınırları içerisinde bulunması ve belirli dönemlerdeki organizasyonlarla bazen gün içerisindeki nüfusumuz 300 bine bile yaklaşıyor. Ayrıca ilçemizin birçok mahallesinden Samsun merkezindeki hastanelere gitmek yaklaşık bir saat sürüyor. İlçemizde acil vakalar için 24 saat hizmet veren bir devlet hastanesi de yok. Bu gereklilikler neticesinde artık İlçemiz yıllardır özlem duyduğu hastanesine kavuşuyor” dedi.

Tekkeköy Devlet Hastanesi inşaat çalışmaları için hazırlıkların sonuna gelindiğine vurgu yapan Başkan Togar, “İlçe Başkanımız Hayri Ağırlar ile birlikte bugün Devlet Hastanemizin yüklenici firmanın Proje Mühendisi Levent Atılgan, Harita Mühendisi Alper Yalçın Çimen ile bir araya geldik. Devlet hastanemizin yapılacağı alandaki yol kotları, kanalizasyon bağlantıları, çevre çitinin yapılması, şantiye alanının kurulması ve bir an önce işin başlaması için ön hazırlıklar konusunda bilgi alış verişinde bulunduk. İnşallah en kısa zamanda hastanemizin temelini atacağız” diye konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER