SON DAKİKA

Müge Anlı:'Samsun'a emniyet müdürü olmak istiyorum'
<>
HaberlerGÜNDEMMilyonlarca Emeklinin Zam Oranı Belli Oluyor!

Milyonlarca Emeklinin Zam Oranı Belli Oluyor!

2018'in 2. yarısında ilk 4 ayda enflasyon yüzde 12,26 oldu. Buna göre memurlar yüzde 3,5 zammın yanında enflasyon farkının oluşturacağı bir zam daha alacak. Şu anda memurlar için yüzde 8,76 enflasyon zammı oluşmuş durumda. Şu ana kadarki verilerde memur ve memur emeklilileri en az yüzde 8,76 zam alacak.

+
-
Milyonlarca Emeklinin Zam Oranı Belli Oluyor!

TÜFE'deki gerçekleşmeye göre memur, sözleşmeli personel ve memur emeklisine yapılan zammın dışında enflasyon farkı oluşursa bu farka göre bir zam yapılıyor. Buna enflasyon farkı zammı deniliyor. Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim aylarını kapsayan dört aylık dönemde TÜFE'deki artış yüzde 12'ye yaklaşmış durumda. 2018'in ikinci 6 aylık döneminde enflasyon yüzde 3,5'i aşarsa enflasyon farkı verilecek.
8 PUANIN ÜZERİNDE FARK OLUŞTU

Memur, sözleşmeli personel ve memur emeklisi yılın ikinci 6 aylık döneminde yüzde 3,5'lik bir zam almıştı. Şuana kadar dört aylık dönemde verilen zam oranı ile enflasyon arasında 8 puanın üzerinde bir fark oluştu.

KESİN RAKAM ARALIK'TA NETLEŞECEK

Kesin rakam Aralık ayının enflasyonunun açıklanmasının ardından netleşecek. Şuan itibariyle memur, sözleşmeli personel ve memur emeklisinin maaş zamları aldığı zammın iki katından fazla oluşmuş durumda

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER