SON DAKİKA

Samsun'da o ilçe şokta
<>
HaberlerKurtulmuş: 'Birkaç sene içerisinde kendi hava savunma sistemimizi kuracağız'

Kurtulmuş: 'Birkaç sene içerisinde kendi hava savunma sistemimizi kuracağız'

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, gündemdeki S-400 füzelerine ilişkin Amerika Birleşik Devletleri'ne tepki göstererek, 'Sen Amerika'ysan biz de Türkiye'yiz. Öteki Rusya'ysa biz de Türkiye'yiz. Allah'ın izniyle birkaç sene içerisinde kendi hava savunma sistemimizi kuracağız.' dedi.

+
-
Kurtulmuş: 'Birkaç sene içerisinde kendi hava savunma sistemimizi kuracağız'

Son günlerde gündemde olan S-400 füzelerine ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş,   Amerika Birleşik Devletleri'nin tepkisini eleştirerek, 'Hiçbir şekilde ekonomide, tarımda, üretimde başkalarına muhtaç olmayacağız. Başkalarından beklenti içerisinde değil, kendisi güçlü olan bir Türkiye kuracağız. Son günlerde izliyorsunuz, Türkiye S-400'leri alır mı, almaz mı? Amerikalılar diyorlar ki: S-400'leri alırsanız külahları değişiriz. Benim hava savunmasına ihtiyacım var. Dilinin altında bir bakla var, söyleyemiyor onu. Sen PKK ile PYD ile mücadele ediyorsun, onun için sana vermem diyecek de, diyemiyor. Peki sen vermiyorsan ben Ruslardan alayım. Alamazsın. Böyle bir şey olur mu? Kusura bakma, sen Amerika'ysan biz de Türkiye'yiz. Öteki Rusya'ysa biz de Türkiye'yiz. Allah'ın izniyle birkaç sene içerisinde kendi hava savunma sistemimizi kuracağız. Bu ülke S-400'lerle IMF arasında sıkışıp kalacak küçük bir ülke değildir. Bu ülke bir daha IMF'nin kapısına gitmeyecektir, IMF'ye el avuç açmayacaktır' ifadelerini kullandı.

'Sen Türkiye'nin lideri olan Tayyip Erdoğan'a laf söyleyeceğine önce elindeki şu kanları bir temizle' 


İsrail Başbakanı Netenyahu 'nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan  hakkında söylediği sözleri eleştiren Kurtulmuş, 'Sen Türkiye'ye ve Türkiye 'nin lideri olan Tayyip Erdoğan'a laf söyleyeceğine önce elindeki şu kanları bir yıka, elindeki şu kanları bir temizle de öyle konuş. Neden bu lafı söylüyor? Türkiye'nin ne kadar güçlendiğini görüyor da onun için bu lafı söylüyor. Türkiye güçlü bir şekilde Filistin davasının yanında durunca Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda nasıl İsrail'in aleyhine kararlar çıktığını biliyor da, onun için Türkiye'nin karşısında bu lafları söylüyor. Dış politikada başkalarının dediğiyle korkan, içine kapanan değil, dünyanın gerektirdikleri bütün gücü koruyarak, sahip olarak dünyada hakkın, adaletin, mazlumların sözcüsü olan bir Türkiye. Dünya 5'ten büyüktür, diyerek dünya zalimlerine kafa tutabilen bir Türkiye.' şeklinde konuştu.
SIRADAKİ HABER
}