Bakan Kılıç, olimpik kış festivalinin maskotu ’Karbeyaz’ ile buluştu

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Erzurum’un ev sahipliği yapacağı 13. Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’nin resmi maskotu Karbeyaz ile bir araya geldi.

Bakan Kılıç, olimpik kış festivalinin maskotu ’Karbeyaz’ ile buluştu

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Erzurum’un ev sahipliği yapacağı 13. Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’nin resmi maskotu Karbeyaz ile bir araya geldi.

Avrupa’nın önemli kış spor merkezlerinden biri olan Erzurum’un ev sahipliği yapacağı 13. Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali 11-18 Şubat tarihleri arasında yapılacak. Bu organizasyon öncesi Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, festivalin resmi maskotu Karbeyaz ile buluştu. Keyifli anlara sahne olan buluşmada, Bakan Kılıç, Karbeyaz ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Buluşma sonrası Twitter hesabından açıklamada bulunan Kılıç, `Erzurum’un ev sahipliği yapacağı Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’nin maskotu ’Karbeyaz’ı misafir ettik. Sevimli maskotumuz, Geleceğin olimpiyat şampiyonlarının mücadele edeceği EYOF 2017 Erzurum’a büyük bir heyecan ve renk katacak” ifadelerini kullandı.

Karbeyaz çocuklara ulaşıyor

EYOF 2017 Erzurum’un resmi maskotunun ismini sosyal medyada yapılan oylama sonucu halk “Karbeyaz” olarak belirlemişti. Festivalin renkli yüzü Karbeyaz sadece sportif faaliyetlerde değil, organizasyon kapsamında düzenlenen sosyal sorumluluk projelerinde de yerini alıyor.

EYOF 2017 Erzurum için organizasyon anlamında her türlü hazırlıklar devam ederken, sosyal sorumluluk projesi “Şampiyon Ol” birinci yarıyıl öğrenim sürecinde kentin çocuklarına ulaştı ve Karbeyaz da projenin renkli yüzü oldu.

Öğrencileri okullarında ziyaret eden Şampiyon Ol ekibi ve Karbeyaz, yarıyılın son okul günü minik şampiyonları yalnız bırakmayarak karne heyecanlarına ortak oldu. Geleceğin şampiyon adayları karnelerini Karbeyaz’ın elinden aldı.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'in yerine Prof Dr. Yavuz Ünal atandı OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'in yerine Prof Dr. Yavuz Ünal atandıSamsun Valisi açıkladı! 15 Ağustos'ta açılıyor Samsun Valisi açıkladı! 15 Ağustos'ta açılıyorSamsun Üniversitesi'ne 5 yeni bölüm daha eklendi Samsun Üniversitesi'ne 5 yeni bölüm daha eklendiSamsun'da uyuşturucu ve silah operasyonları Samsun'da uyuşturucu ve silah operasyonlarıSamsun'da rekor korona cezası Samsun'da rekor korona cezasıSamsun'da traktör can aldı Samsun'da traktör can aldıSamsun'da buraya giden şifa buluyor Samsun'da buraya giden şifa buluyorSamsun'da döviz fiyatları Samsun'da döviz fiyatlarıSamsun'da dolandırıcılar iş başında! Böyle kandırıyorlar Samsun'da dolandırıcılar iş başında! Böyle kandırıyorlarSamsun'da kahvehane sahibi öldürüldü Samsun'da kahvehane sahibi öldürüldü