GENÇLERİN PROJELERİNE DESTEK

GENÇLERİN PROJELERİNE DESTEK

Başbakan Yıldırım`ın konuşmasından satır başları şöyle;

Türkiye`nin gençleri umutlarını yaşatsın, hayallerini gerçeğe dönüştürsün. Fikir, heyecan, dinamik bakış ve zengin dünyalarıyla bize yeni açılımlar getirsin. Bu ülkenin gençleri taptaze hissiyatıyla ülkemize heyecan katsınlar. Bu beklentilerimizi dile getirirken bile inanın büyük heyecan duyuyorum. Gençlerimizin yüreklerinin kıpır kıpır olduğuna inanım. Gençdes projesi bizim üzerine titrediğimiz bir proje. Bu projeyle gençlerimizin kültüre, sanata ilgisi ve katılımı çok daha artacak. Gençlerim çeşitli imkansızlıklar sebebiyle gerçekleştiremediği birçok düşünceyi hayata geçirecek. Bu eserler ortaya çıktıkça başka gençlerimize de örnek olacak, ilham verecek. Bir projesi olmayan gençlerimiz de düşünmeye, hayal kurmaya başlayacak. Biz hükümet olarak onların her zaman yanında olacağız, her zaman destek vereceğiz.

İNSAN KALİTESİNİ GELİŞTİREMEZSEK YATIRIMLAR ATIL KALIR

Geçen yıl temelleri atıldı. Bu yıl 54 milyon tutarında bir kaynak ayırdık bu projeye. Bu yıl müzik alanındaki projeleri de destek kapsamına aldık. Ben gençlerimize buradan bir kez daha kültür sanatın çeşitli dallarında kafa yormalarını, proje geliştirmelerine davet ediyorum. Bu projenin gençler tarafından, gençlere yönelik üretilmesi esastır. Gençlerimiz kültür ve sanata ilgisi büyük. Her geçen gün bu ilgi daha da artıyor. Bundan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Kültür ve sanatla dağarcığını geliştiren, kendini geliştiren genç dimağlara bizim ülke olarak ihtiyacımız var. Terörü yok etmek istiyorsak, her türlü ayrışmayı yok etmek istiyorsak daha fazla konulara kafa yormamız gerekiyor. Bir ülke altyapı, hastane, fabrika, havaalanlarıyla gelişmiyor. Bütün bu maddi kalkınma adımlarını atarız ama insan kalitesini yükseltemezsek, geliştiremezsek kurduğumuz yapılar er ya da geç atıl kalır, işlemez hale gelir.

BİZE DÜŞEN GENÇLERİN ÖNÜNÜ AÇMAKTIR 

Bizim çalışkan, kültürlü, etkin, olgun, yetişmiş insan kaynağına ihtiyacımız var. Maddi güç ve yüksek teknolojinin sağladığı imkanlarla nasıl insanlık dışı suçların işlenebildiğine şahit oluyoruz. İnsan yetiştiremeyorsanız elinizdeki güç bütün dünya için tehlikeye dönüşür. Biz gençlerimiz insani değerlerini, ahlaklarını yitirmesinler, iyiye ve daima güzele yönelsinler istiyoruz. Bunun için onların kültür ve sanatla zenginleşmelerini ve ülkemizi de zenginleştirmelerini bekliyoruz. Bu potansiyel zaten genç insanların hamurunda var. Bize düşen onların önünü açmak. Bunun karşılığını verdikleri eserlerle zaten fazlasıyla ödeyecekler. Gençlerimize destek olmak için her alanda büyük bir gayret içerisindeyiz. 15 yıldır gerçekleştirilen projelerle, verilen desteklerle gençlerimizin yolunu açmaya, geleceklerini aydınlatmaya devam ediyoruz.

BU PROJE TÜRKİYE`YE DAMGASINI VURACAK, ÖNÜNÜ AÇACAK

Yollar, barajlar, hastaneler, dev yatırımlar yaptık. Güçlü bir altyapı kurduk. Büyüyen, güçlenen, zenginleşen Türkiye`nin artık insan kalitesini daha üst seviyeye çıkaracak adımlara yatırımlarını daha çok yapması lazımdır. Gençdes projesi bu anlamda sembolik değeri çok yüksek olacak örnek bir projedir. Sanatçılara, yazarlara, çizerlere gerekli ihtimamı her zaman göstereceğiz. Gençlerimizi yormadan, enerjilerini ve heyecanlarını tüketmeden hayallerini gerçeğe dönüştürecek imkanı sağlayacağız. Türkiye`nin ideallerine yakışır kültür ve sanat ikliminin oluşmasına katkıda bulunabilirsek bundan daha büyük bir bahtiyarlık yoktur. Biz bu potansiyelin önünü açmakla Türkiye`yi geleceğe taşıyacak enerjiyi açığa çıkaracağımızın farkındayız. Bu projeyle Türkiye`nin geleceğine damga vuracak büyük kültür adamları, kadınları ortaya çıkacak. Büyük eserlerin önü açılacak.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

7 Ağustos Cuma fındık fiyatları ne kadar? 7 Ağustos Cuma fındık fiyatları ne kadar?Sokağa çıkma yasağı geri geliyor! İller belli oldu Sokağa çıkma yasağı geri geliyor! İller belli olduSamsun'da banyoda asılı halde ölü bulundu Samsun'da banyoda asılı halde ölü bulunduSamsun'da gelinine tecavüz ettiği iddia edilen kayınpeder yargılanacak Samsun'da gelinine tecavüz ettiği iddia edilen kayınpeder yargılanacakSamsun'da meclis üyesine silahlı saldırı! Samsun'da meclis üyesine silahlı saldırı!İskenderun'da elektrik akımına kapılan asker şehit oldu İskenderun'da elektrik akımına kapılan asker şehit olduAltın fiyatları ne kadar? Gram ve çeyrek altın fiyatı 7 Ağustos 2020 Altın fiyatları ne kadar? Gram ve çeyrek altın fiyatı 7 Ağustos 2020Samsun hava durumu 7 Ağustos Cuma Samsun hava durumu 7 Ağustos CumaMilyonlarca emeklinin ''emeklilik'' hayali eriyip gitti! Milyonlarca emeklinin ''emeklilik'' hayali eriyip gitti!Samsun'da kaza Samsun'da kaza