YUNANİSTAN'A İKİNCİ İADE TALEBİ

YUNANİSTAN'A İKİNCİ İADE TALEBİ

Yunanistan`a ikinci iade talebi!

Adalet Bakanlığı, Yunanistan`ın Türkiye`ye vermeyi reddettiği darbeciler için ikinci kez iade talebinde bulundu.

Adalet Bakanlığı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının yazısı üzerine darbecilerin iadesine ilişkin Yunanistan`a ikinci iade dosyası gönderdi.

Kırmız bültenle aranmasına yönelik olarak Interpol`a yazı yazıldı.

Yunan Yüksek Mahkemesi dün 15 Temmuz darbe girişiminin ertesi gününde Yunanistan`a sığınan sekiz darbeci askerin iade talebini reddetmişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu da bu askerlerin yokluklarında tutuklama kararı çıkarılmasına hükmetmişti. Davayı takip eden avukat Zeki Arıtürk, `Bu karar, hukuken nihai bir karardır. Ancak siyasi olarak nihai değildir. Son sözü Yunan Adalet Bakanlığı söyleyecek. İsterse Adalet Bakanlığı, bu askerleri iade edebilir` yorumu yapmıştı.

KAYNAK: TIMETURKEN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

İkinci el araç fiyatları düşecek mi? İkinci el araç fiyatları düşecek mi?Samsun'da silahlı çatışma ölü ve yaralılar var Samsun'da silahlı çatışma ölü ve yaralılar varSamsun'da can dostlarından 'ibretlik' hareket Samsun'da can dostlarından 'ibretlik' hareketSamsun'da silahlı saldırı Samsun'da silahlı saldırıSamsun'da tel örgülerden atladı kamyonun altında kaldı Samsun'da tel örgülerden atladı kamyonun altında kaldıCan dostlarından 'ibretlik' hareket Can dostlarından 'ibretlik' hareketEmeklilere güzel haber: 625 lira ödenecek Emeklilere güzel haber: 625 lira ödenecekSamsun'da döviz fiyatları Samsun'da döviz fiyatları'Kovid-19 Şikayet Hattı'na ihbar yağmuru 'Kovid-19 Şikayet Hattı'na ihbar yağmuruSamsunspor'da İdman ve Laktak Testi Samsunspor'da İdman ve Laktak Testi