ABD'den Suriye'ye için kritik adım

Amerikan Başkanlığı koltuğuna oturur oturmaz 'Suriye'de kesinlikle güvenli bölge kuracağım' diyen Donald Trump Suriye'ye asker gönderecek.

ABD'den Suriye'ye için kritik adım

Başkanlık koltuğuna oturan Donald Trump, Rakka`da strateji değişikliğine giderek Suriye`ye asker gönderme kararı aldı.

Yeni Savunma Bakanı James Mattis`in yemin töreni için bugün Pentagon`a gidecek olan Trump, burada IŞİD`e karşı yeni plan hazırlanmasını önerecek.

SURİYE`YE ASKER GÖNDERİLECEK

Obama`dan koltuğu alır almaz önemli hamleler yapan Başkan Donald Trump, IŞİD`in fiili başkenti Rakka`ya karşı Amerikan askerlerinin ve helikopterlerinin kullanılmasını isterken bu planın bir ay içinde hazırlanması ve hayata geçmesi bekleniyor.

GÜVENLİ BÖLGE
Donald Trump, ABC televizyonuna verdiği demeçte de Suriye`de kesinlikle güvenli bölgeler oluşturacaklarını söyledi. Türkiye tarafından ‘uçuşa yasak bölge`, ‘tampon bölge`, ‘güvenli bölge`, ‘siviller için kent kurmak` gibi farklı şekillerde gündeme getirilen öneri, eski ABD Başkanı Barack Obama yönetimi tarafından reddedilmişti.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

15 Ağustos fındık fiyatları ne kadar? 15 Ağustos fındık fiyatları ne kadar?Dünyada bir benzeri olmayan köy Samsun'da Dünyada bir benzeri olmayan köy Samsun'daSamsunspor'da korona alarmı! Maç iptal edildi Samsunspor'da korona alarmı! Maç iptal edildi15 Ağustos Altın fiyatları ne kadar? Çeyrek altın gram altın 15 Ağustos Altın fiyatları ne kadar? Çeyrek altın gram altınSamsun'a yeni adliye yapılacak! Samsun'a yeni adliye yapılacak!Denizli'de trafik kazası: 2 yaralı Denizli'de trafik kazası: 2 yaralıKamayla bıçaklanan kişi hayatını kaybetti Kamayla bıçaklanan kişi hayatını kaybettiSamsun'da kaza! Yaralılar var Samsun'da kaza! Yaralılar varÇorum'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralı Çorum'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralıSamsun'da büyük değişim başlıyor Samsun'da büyük değişim başlıyor