SEÇİMLERE KATILACAK PARTİLER BELİRLENDİ

YSK, milletvekili, belediye başkanlığı, belediye meclisi ve il genel meclisi üyelikleri seçimlerine katılabilecek partileri belirledi.

SEÇİMLERE KATILACAK PARTİLER BELİRLENDİ

AA`nın haberine göre, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) Resmi Gazete`de yayımlanan kararında, 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun`un 14. maddesinin 11. bendi ile 2820 sayılı Siyasi Partiler Kanunu`nun 20. ve 36. maddelerine göre 1 Ocak`tan en az 6 ay öncesi itibarıyla illerin en az yarısında teşkilat kurdukları ve büyük kongrelerini yaptıkları saptanan 9 partinin seçimlere katılma yeterliliği bulunduğu bildirildi.

Bu partilerin alfabetik sırayla Adalet ve Kalkınma Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Halkların Demokrasi Partisi, Hür Dava Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi ve Vatan Partisi olduğu belirtildi.

Diğer partilerin ise genel kongre veya teşkilatlanma koşulunu yerine getiremedikleri, dolayısıyla 298 sayılı kanunun 14. maddesinin 11. bendinde öngörülen şartları taşımadığının belirlendiği kaydedildi.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit olduKaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit oldu Kaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit olduEdremit'te kaza: 1 yaralı Edremit'te kaza: 1 yaralıKaygan zeminde feci kaza: 4 yaralı Kaygan zeminde feci kaza: 4 yaralıKahramanmaraş'ta trafik kazası: 1 ölü, 3 yaralı Kahramanmaraş'ta trafik kazası: 1 ölü, 3 yaralı