VALİ ŞAHİN SÖYLEMİŞTİ !

VALİ İBRAHİM ŞAHİN’İN AYLAR ÖNCE YAPTIĞI “KANDİL” AÇIKLAMASI

VALİ ŞAHİN SÖYLEMİŞTİ !

Dört ay önce katıldığı sempozyumda Kandile girilmesi gerektiğini vurgulayan Samsun Valisi İbrahim Şahin “Kandil’de de ciddi anlamda doğalgaz ve petrol rezervleri var. ”şeklinde ifade etmişti.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, CNN TÜRK canlı yayınında `Mart ya da nisan ayında mevsim şartlarının izin verdiği tarihlerde Suriye`deki Fırat Kalkanı Operasyonu`na benzer Irak`ta da terör örgütüne yönelik bir takım müdahaleler görebiliriz. Doğrusu bu konuda çok sınırlı bilgilerle hareket ediyoruz. Çok fazla da bu konuyu açmak istemiyorum. Ama önleyici terör kapsamında, terörü sınırlarımız ötesinde durdurmak, içerde de ayrıca PKK`nın canlı bombalı araçları hazırladığı, `içimizdeki Kandilcikler` dediğimiz yerlere yapılan operasyonlar da kış şartlarında devam ediyor. İçeride örgüte yönelik operasyonlar sürecek, diğer taraftan da sınır ötesinde bir takım faaliyetlerin yürütüldüğü belli oluyor.` dedi.

“Kandil’de de ciddi anlamda doğalgaz ve petrol rezervleri var”

Samsun Valisi İbrahim Şahin 27.09.2017 tarihinde yapılan bir sempozyumda Kandil’e girilmesini vurgulayarak şu ifadeleri kullanmıştı.

Vali Şahin “Aslında Kandil’de de çok ciddi anlamda doğalgaz ve petrol rezervlerinin olduğu ve orayı PKK’lı teröristlerin kamp gibi kullandığı aldatmacasıyla bizi uyutuyorlar. 15 Temmuz bize bir şey gösterdi. Malum çetenin silahlı kuvvetlerde yapılanması dolayısıyla biz terörle mücadele ediyormuşuz gibi gözükmemizden sonra bazı şeyler ortaya çıktı. Türkiye bu konuda kararlılığını ortaya koydu. Silahlı kuvvetler Suriye’ye nasıl girilmişse, belli bir derinliği kadar Kandil’e de girilecek ve oranın altında ki petrol ve doğalgaz yataklarının kullanımı için belki de ülkemize fırsat sunulacak.`EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Aydın'da polise silahlı saldırı Aydın'da polise silahlı saldırıDiyarbakır'da trafik kazası: 2'si ağır 10 yaralı Diyarbakır'da trafik kazası: 2'si ağır 10 yaralıFenerbahçe Beko Kaptanı Mahmutoğlu: 'Hedefimiz her zaman ki gibi şampiyonluk' Fenerbahçe Beko Kaptanı Mahmutoğlu: 'Hedefimiz her zaman ki gibi şampiyonluk'Akdeniz Üniversitesi rektörlüğüne Prof.Dr. Özlenen Özkan atandı Akdeniz Üniversitesi rektörlüğüne Prof.Dr. Özlenen Özkan atandıEmniyet Genel Müdürü Aktaş'tan şehit polis memuruna başsağlığı mesajı Emniyet Genel Müdürü Aktaş'tan şehit polis memuruna başsağlığı mesajıTEM'de zincirleme trafik kazası:2 yaralı TEM'de zincirleme trafik kazası:2 yaralı