Kosova’da binlerce kişi eski başbakan Haradinaj’a destek için yürüdü

Sırbistan’ın çıkardığı yakalama kararı ile Fransa’da tutuklanan ve ardından şartlı tahliye edilen AAK lideri ve Kosova’nın eski başbakanı Ramush Haradinaj’ın ülkeye dönmesi için protesto gösterisi düzenlendi.Binlerce kişi başkent...

Kosova’da binlerce kişi eski başbakan Haradinaj’a destek için yürüdü

Sırbistan’ın çıkardığı yakalama kararı ile Fransa’da tutuklanan ve ardından şartlı tahliye edilen AAK lideri ve Kosova’nın eski başbakanı Ramush Haradinaj’ın ülkeye dönmesi için protesto gösterisi düzenlendi.

Binlerce kişi başkent Priştine’deki İskender Bey Meydanında toplanarak Haradinaj’a destek için bir araya geldi. Göstericiler, Haradinaj’ın Kosova’ya dönmesi ve Sırbistan ile müzakerelerin sonlandırılmasını talep ettiler.

Kısaltması UÇK olan Kosova Kurtuluş Ordusu Dernekleri tarafından düzenlenen protesto gösterisinde, Haradinaj’ın Kosova’nın kahramanı ve umudu olduğu belirtildi.

Haradinaj’ın haksız yere tutuklandığı ve bunun adaletli olmadığı ifade edilen protesto gösterisine Kosova’nın dört bir yanından vatandaş katıldı.

Vatandaşlar, ellerinde Kosova, Arnavutluk ve ABD bayrakları ile Haradinaj’a destek sloganları attılar.

Kosova’nın Geleceği İçin İttifak Partisi, AAK Lideri Ramush Haradinaj, kendisi için düzenlenen destek protestosu ardından, Fransa’dan destekçilerine seslendi.

Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda Haradinaj, “Sevgili halkım, gelişmeleri ve yaşananları uzaktan izliyorum. Bu şartlar altında gördüklerim sonucunda halkımla gurur duyuyorum. Dünyanın her yerinden sizin bana vermiş olduğunuz destek, Kosova’nın özgürlüğüne vermiş olduğunuz destektir” ifadelerini kullandı.

Protesto gösterisine diğer muhalefet partileri ile sivil toplum kuruluşları da katıldı. İki saat kadar süren protesto gösterisi olaysız bitti.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı? Samsunspor Kadrosunda Yer Alacaklar Mı?Samsunspor Basketbol'da Başantrenör Salman Samsunspor Basketbol'da Başantrenör SalmanSamsunspor'da Çift Antrenman Samsunspor'da Çift AntrenmanMilli Eğitim Bakanı Selçuk'tan okulların açılmasına dair açıklama! Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan okulların açılmasına dair açıklama!Serbest piyasada döviz fiyatları Serbest piyasada döviz fiyatlarıDamat dehşet saçtı: 1 ölü Damat dehşet saçtı: 1 ölüSamsun Valisi Dağlı koronavirüs iddialarına yanıt verdi Samsun Valisi Dağlı koronavirüs iddialarına yanıt verdiKaradeniz 14 yaşındaki çocuğun canını aldı Karadeniz 14 yaşındaki çocuğun canını aldıCovid-19 şüphelisi bebek ve annesini taşıyan ambulans kaza yaptı Covid-19 şüphelisi bebek ve annesini taşıyan ambulans kaza yaptıSamsun'da TIR yangını Samsun'da TIR yangını