Sahte altın bilezik bozdurmaya kalkıştı, fark edilince kaçtı

SAMSUN'da bir kuyumcuya sahte altın bilezik bozdurmak isteyen, ancak kuyumcunun olayı farketmesi üzerine bayılma numarası yaparak kaçan şüpheli, polis tarafından aranıyor. Olay anı ise kuyumcunun güvenlik kamerası...

Sahte altın bilezik bozdurmaya kalkıştı, fark edilince kaçtı

SAMSUN`da bir kuyumcuya sahte altın bilezik bozdurmak isteyen, ancak kuyumcunun olayı farketmesi üzerine bayılma numarası yaparak kaçan şüpheli, polis tarafından aranıyor. Olay anı ise kuyumcunun güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.
Samsun’da kimliği belirsiz 45 yaşlarındaki bir erkek, iki gün önce İlkadım İlçesi Kale Mahallesi’ndeki Kuyumcular Çarşısı`nda Hasan Can`a ait kuyumcuya gitti. İddiaya göre, şüpheli cebinden çıkardığı bir bileziği Mağaza Müdürü Mehmet Karamar`a uzatarak bozdurmak istedi. Bileziği inceleyen Karamar, sahte olduğunu anlayınca, şüpheliye söyledi. Şüpheli ise bileziğin eşinin olduğunu ve sahte olmasının imkansız olduğunu söyleyip bağırmaya başladı. Bunun üzerine Mehmet Karamar, polisi arayacağını söyleyince, şüpheli bir anda baygınlık geçirdi. İşyeri çalışanları da kendisine müdahale etti. Daha sonra dükkanın dışına çıkan ve burada da bayılma numarası yapan şüpheli, kalabalıktan faydalanarak olay yerinden kaçtı. İhbar üzerine olay kuyumcuya gelen polis, güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı. Şüphelinin yakalanması için geniş çaplı soruşturma başlatıldı.
Mehmet Karamar, `Olay günü bir iki yere daha bileziği bozdurmak için gitmiş. Bizim de haberimiz oldu. İşyerimize geldiğinde bileziği uzatıp satmak istediğini söyledi. Yaptığımız kontrolde sahte olduğunu anladık ve kendisine söyledik. Direnmeye başladı ve kendini yere yatıp bayıldı. Bir kaç kez ayılttık. Engelli biriydi, ellerinde problem vardı. Kendisini kapıya attı. Bir kaç kez daha bayıldı. Kalabalıktan faydalanıp kaçıp gitti` dedi.
Öte yandan dolandırıcılık anı kuyumcunun güvenlik kamerası tarafından da saniye saniye görüntülendi.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

11 Ağustos Salı Samsun namaz saatleri 11 Ağustos Salı Samsun namaz saatleriSamsun'da feci son! 8.kattan düştü Samsun'da feci son! 8.kattan düştüSamsun'da 'Millet Bahçesi' kiraya verildi Samsun'da 'Millet Bahçesi' kiraya verildiAltın fiyatları zirveye oturdu! Samsun'da 11 Ağustos çeyrek altın Altın fiyatları zirveye oturdu! Samsun'da 11 Ağustos çeyrek altınSamsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?11 Ağustos Salı fındık fiyatları ne kadar? 11 Ağustos Salı fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da terör operasyonu! Samsun'da terör operasyonu!Dolar kuru bugün ne kadar? 11 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları Dolar kuru bugün ne kadar? 11 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatlarıSamsun'da engelli çift 14 yıl sonra mutluluğu buldu Samsun'da engelli çift 14 yıl sonra mutluluğu bulduSamsun'da korona ihbar hattı hizmette Samsun'da korona ihbar hattı hizmette