Kaşıkçı Cinayetindeki Sır Otomobil Bulundu!

Suudi Arabistan`ın İstanbul Başkonsolosluğu`na ait diplomatik plakalı araç, Sultangazi`de bir otoparkta bulundu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, söz konusu araçta inceleme yapabilmek için Başkonsolosluk ve Başsavcılıktan izin talebinde bulundu.

Kaşıkçı Cinayetindeki Sır Otomobil Bulundu!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı`nın Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı`nın öldürülmesi olayına ilişkin yürütülen soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı.

Soruşturma kapsamında çalışmalarını sürdüren İstanbul Emniyeti, Başkonsolosluğa ait `34 CC 1736` diplomatik plakalı bir aracın Sultangazi`de bir otoparkta park edilmiş halde olduğunu belirledi.

Bunun üzerine otoparka giden ekipler, söz konusu aracı park halinde buldu. Ekipler, güvenlik şeridi çekerek, otoparka giriş çıkışları engelledi.

POLİS ARACI İNCELEYECEK: Bu arada, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, söz konusu araçta inceleme yapabilmek için Başkonsolosluk ve Başsavcılıktan izin talebinde bulundu. Diplomatik plakalı olduğu için araçta henüz arama veya inceleme yapılamadı. Araç polis tarafından incelenecek.