AK Parti`den Bahçeli`ye Sert Yanıt: Cumhurbaşkanımıza Saygı Kırmızı Çizgimizdir

Son dakika! MHP Lideri Devlet Bahçeli`nin açıklamalarına yanıt veren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Bahçeli`nin açıklamaları siyasi nezakete uymadı. Bahçeli`nin sözleri yanlıştır. Cumhurbaşkanımıza saygı kırmızı çizgimizdir" dedi.

AK Parti`den Bahçeli`ye Sert Yanıt: Cumhurbaşkanımıza Saygı Kırmızı Çizgimizdir

MHP Lideri Devlet Bahçeli`nin sosyal medyadan yaptığı açıklamalara yanıt veren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, `Bahçeli`nin açıklamaları siyasi nezakete uymadı. Bahçeli`nin sözleri yanlıştır. Cumhurbaşkanımıza saygı kırmızı çizgimizdir` ifadesini kullandı.

İşte Çelik`in Açıklamaları:

Cumhurbaşkanımız imalarla konuşmayı sevmez. İma yollu MHP`yi ifade ettiğini söylemek Cumhurbaşkanımızı yeterince tanımamaktır. Cumhurbaşkanımız MHP`ye bir şey söyleyecekse açıkça MHP ismini zikrederek yapabilir. Baştan aşağı yanlış bir değerlendirmedir. Bahçeli`nin ifadeleri siyasi nezakete uygun değildir. Cumhurbaşkanımıza gösterilmesi gereken saygı AK Parti`nin kırmızı çizgisidir. 

``SON DERECE KIRICI CÜMLELERDİR``

Cumhurbaşkanımızın hedef alınmasını reddediyoruz, kabul edilebilir bulmuyoruz. Cumhur ittifakının gerektirdiği siyasi nezakete uymamıştır. Diliyoruz, bundan sonra hassasiyet gösterilsin. Bu şekilde yorumlar üzerinden fikir tesis ederek bu yaklaşımlarla yürümenin doğru olmadığını düşünüyoruz. Bu cümleler son derece kırıcı cümlelerdir. Biz bunun tekrarlanmaması gerektiğini ifade ediyoruz. 

Partimizde afla ilgili çalışma tamamlanmak üzere. Son noktayı koyunca Cumhurbaşkanımız açıklar. Son noktaya yaklaştık.