Polisten HDP`li Milletvekiline Tokat Gibi Cevap!

Beraberinde bulunan bir grup ile PKK`lı teröristin cenazesine katılmak isteyen HDP Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz`e güvenlik şube müdürü tepki gösterdi. Şube müdürü Aydeniz`e, "Diyarbakır`ın bu kadar çok sorunu var, git onlarla ilgilen" dedi.

Polisten HDP`li Milletvekiline Tokat Gibi Cevap!

Diyarbakır`da, 1 Ekim 2018 günü kaydedilen görüntülere göre, PKK`lı teröristin cenazesine katılmak isteyen ve aralarında HDP Milletvekili Saliha Aydeniz`in de olduğu gruba polis izin vermedi.

Bu sırada milletvekili Aydeniz, güvenlik güçlerine, `Bu mu terörizm, yoksa benim cenazeye gitmem mi terörizm? Şu yaptığınıza bakar mısınız? Bu kadar korkaksınız` diye bağırdı.

Bunun üzerine güvenlik şube müdürü, Aydeniz`e, `Devlet memuruna hakaret etmeyin lütfen. Korkak sizsiniz, devlet memuruyla bu şekil konuşamazsınız` dedi.

`DİYARBAKIR`IN BU KADAR ÇOK SORUNU VAR, GİT ONLARLA İLGİLEN`

Aydeniz`in, `Beni engelleyemezsiniz. Korkaklık yapıyorsunuz.` sözleri üzerine şube müdürü, şunları söyledi:

`Milletvekiliyseniz milletvekilliğinizi bilin ve lütfen geri çekilin. Sen bu şekilde devletin memuruna bağıramazsın. Ben kamu görevlisiyim ve benim bulunduğum hiçbir yerde memuruma hakaret etmene müsaade etmem. Korkak sensin, müsaade etmiyorum. `Halk` diyorsan halk orada. Madem halkını bu kadar çok düşünüyorsan Diyarbakır`ın bu kadar çok sorunu var, git onlarla ilgilen. Bu ülkenin maaşını alıyorsun, terör örgütü mensubunun cenazesine geliyorsun. Buraya gelip provokatörlük yapma. Terör örgütü mensubunun cenazesine almıyoruz.`