TSO’dan Enflasyonla Topyekun Mücadeleye Destek Çağrısı

Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı çerçevesinde TOBB’un da sahip çıktığı indirim kampanyasına Samsun iş dünyası olarak destek olma çağrısında bulundu.

TSO’dan Enflasyonla Topyekun Mücadeleye Destek Çağrısı

TSO Davut Altan Meclis Toplantı Salonu’nda tüm seçilmiş meslek komitesi üyelerinin katılımı ile Müşterek Meslek Komitesi Toplantısı yapıldı.  Toplantıda Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) sahip çıktığı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı, “Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı” çerçevesindeki indirim kampanyasına, Samsun iş dünyası olarak destek olma çağrısında bulundu.

Murzioğlı yaptığı açıklamada;” Hepinizin bildiği gibi ekonomik olarak sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Buna istinaden, geçen hafta içerisinde Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı açıklandı. Enflasyonla mücadele milli meseledir. Çünkü enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve gelir maliyetleriyle mücadeledir.  Bu çerçevede Enflasyonla Topyekun Mücadele programı makro ekonomik istikrar içinde son derece önemlidir. Çatı kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin de sahip çıktığı “Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı” çerçevesindeki indirim kampanyasına Oda olarak biz de destek vermekteyiz. Bu milli meseleye destek olmaya tüm üyelerimizi davet ediyorum. Milli dayanışma ruhuyla; ürün ve hizmetlerimizde asgari yüzde 10 indirim uygulayarak bu kampanyaya sahip çıkalım. Kamu önderliğinde başlatılan bu girişimin başarıya ulaşması, özel sektörün gönüllülük esası içinde katkı vermesiyle mümkün olacaktır. Topyekûn bir iktisadi mücadele ile kamu ve özel sektör arasındaki bağın güçlenerek bu zorlu süreçten istikrarla çıkacağımıza inancımız tamdır. Biz Oda olarak bu kampanyanın duyurulması ve etkin katılım sağlanması adına web sayfamızdan, sosyal medya hesaplarımızdan ve veritabanımıza kayıtlı olan e-posta ve cep telefon numaralarına sms göndererek duyurularımızı yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. Odamız web sitesi üzerinden ekranda gördüğünüz üzere, bir form tasarladık. Bu formla üyelerimiz kampanyaya katıldığını beyan etmiş olacak. Hafta başı itibariyle Odamız web sayfasından kayıt yaptırarak kampanyaya katılacağını beyan eden üyelerimize afişler teslim etmeye devam ediyoruz. Bu girişime destek veren üyelerimizle ilgili olarak çatı kuruluşumuz ve bakanlığımızla irtibat halindeyiz. Samsun iş dünyasının bu konuya özel hassasiyet göstereceğine ve büyük bir katılım gerçekleşeceğine gönülden inanıyorum. Sayın Basın Mensuplarından da bu konuyu sahiplenerek, gündemde tutmalarını istirham ediyorum” dedi. 

Mustafa Bilik