Zihni Şahin Sorunlara Hakim…

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde partiler güçlü adaylar arayışına girerken Büyükşehir’de Zihni Şahin halk nezlindeki güvenilirliğini koruyor.

Zihni Şahin Sorunlara Hakim…

AK Parti 24 Haziran seçimlerinde 1 milletvekili kaybeden ve bunun nedenlerinin de başında Gülsan Sanayi Sitesi, bulvar üstündeki kentsel dönüşüm ve bazı mahallelerdeki doğalgaz sorunları geliyordu. 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin 24 Haziran seçimleri sonrasında bu konuların tamamına el atınca AK Parti’ye karşı Gülsan Sanayi Sitesi’ndeki adeta duvar gibi olan tepkiyi kırdı ve sonrasında birkaç kez sanayi esnafı ile defalarca bir araya gelerek çözüm için yol haritasını belirlemekte öncü oldu. 
Kentsel dönüşüm konusu da bundan farksızdı. AK Parti’ye en çok tepki olan bulvar üstü semtlerde üst üste yaptığı toplantılarla konuyu çözüm noktasına getirdi. 
AK Parti Çevre Kültür ve Şehircilikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ve Samsun Milletvekilleri ile birlikte Ankara’ya giderek bakanlara hayırlı olsun ziyaretlerinde bulunan Başkan Şahin Samsun’un konularını bakanlıklara taşınmasında önemli rol oynadı. 
AK Parti yerel seçimlerde büyükşehirde rahat çünkü halkta karşılığı olan bir başkanı var. 
Ancak parkomatı unutmayın AK Parti’nin İlkadım ve Atakum’da seçim kaybettirecek kadar icralık insan var. Sanırım şu ana kadar kimse bu konuyu ciddiye almıyor ama umarım ciddiye alınmaya başlandığında da iş işten geçmez. 

İlhan Demircioğlu