Samsun’a Gelen Papazdan Türk Tarihine Çirkin Saldırı!

Milli Mücadele Kahramanı Topal Osman’ı katliam yapmakla suçlayan Ortodoks Rumlar Türkleri katleden Rum çeteciler için anma merasimi düzenledi. Türk Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu ise Bafra’da tehlikeli bir oyunun sahneye koyulmaya çalışıldığını söyledi. 

Samsun’a Gelen Papazdan Türk Tarihine Çirkin Saldırı!“Şu anda TC’ye bağlı olan bir kilisenin papazı Samsun’a geliyor ve katledildiğini iddia ettiği Rum çeteciler için ayin düzenliyor. Bir Allahın kulu da çıkıp “durum siz ne yapıyorsunuz” diye bunlara hesap sormuyor! Bu iftiralara, yalanlara göz yumuluyor!” diyen Türk Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu Fener Rum Patriği Bartholomeos’un Bafra İlçesi Nebiyan Bölgesi’nde ayin yapmasının basite alınamayacak bir olay olduğunu söyledi. 
Kuruoğlu; “ Adamlar ellerini kollarını sallayarak bu şehre gelip bizimle ve tarihimizle dalga geçiyorlar. Nebiyan Bölgesi’nde bulunan Türk köylerinde yüzlerce masum insanın Rum çeteciler tarafından katledildiği gerçeği var. Masum insanların canını Giresun’da mef’un Topal Osman’ın kurtardığı biliniyor. Topal Osman ve vatansever insanlar olmasa burada Türk namına çoluk çocuk kadın yaşlı demeden bu Rumlar katliam yapacaktı. Buna rağmen tarih böyle değilmiş de Topal Osman ve Türkler Rumlara katliam yapmış gibi yeni bir tarih yazmaya çalışıyorlar. Buldukları bir mağarada ‘Bu mağarada Rumlar katledildi’ iddiasıyla ayin yapabiliyorlar. Yeni ve kendi uydurdukları bir tarihi Samsun Bafra’dan başlayarak yazmaya çalışıyorlar. Bu noktada da ne yazık ki kimse ‘siz ne yapıyorsunuz’ demiyor. Kendi memleketinde Rumlar tarafından katledildikten sonra barbar ve katliamcı olarak ilan edilen biz, Rum çeteciler masum Türkler ve Topal Osman canavar ilan ediliyor ve kimsenin sesi çıkmıyor” dedi. 


Rum Ortodoks Patrikhanesi Patriği’nin gelmesinin Rumların bu olayları çok ciddiye aldığının bir göstergesi olduğunu söyleyen Kuruoğlu; “ Rumlar burada farklı bir tarih ortaya çıkartma konusunu ne kadar ciddiye alıyorlar bunu Rum Ortodoks Patrikhanesi Patriği’nin gelmesinden anlıyoruz. Bizim bu durum karşısında ne kadar ciddiyetsiz olduğumuzu da onları en iyi şekilde buralarda gezdirip ellerini kollarını sallayarak ayin yapmalarındana müsaade etmemizden anlıyoruz. Adamlar bizim dedelerimizi ninelerimizi analarımızı ufacık çocuklarımızı öldüren katiller için Samsun’a geldi ve ayin yaptı biz de misafirperverlik yarışına girdik. Kendimiz götürüp ayin yapmalarını sağladık ve ziyaretten duyduğumuz memnuniyetleri dile getiriyoruz. Bize yazık, bu millete yazık bu devlete yazık” şeklinde konuştu. 
Mustafa Bilik