Bakan Soylu FETÖ`nün Biteceği Tarihi Açıkladı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, FETÖ`ye yönelik ankesörlü telefon soruşturmalarına dikkat çeken Soylu, "Bunu bitirdiğimiz andan itibaren Türkiye`deki FETÖ tehlikesi tamamen ortadan kalkacaktır" dedi.

Bakan Soylu FETÖ`nün Biteceği Tarihi Açıkladı!

PKK iltisakları nedeniyle görevden alınan muhtarlarla ilgili de konuşan Soylu, `Oturmuşlar Kandil`de, acaba 31 Mart seçimlerinde muhtar kimi belirleriz hesabı yapıyorlar. Onların muhtar belirlemeden PKK`yla irtibatlı-iltisaklı muhtarları belirleyip ona göre adım atmalıyız` ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Soylu`nun AA Editör Masası`ndaki açıklamalarından satır başları...

İşte Süleyman Soylu`nun açıklamalarından satır başları...

- FETÖ`ye yönelik şu anda elimizdeki en kuvvetli operasyonlar ardışık ve ankesörlü arama işidir. ByLock operasyonlarından daha ciddi operasyonlardır. Bunu bitirdiğimiz andan itibaren Türkiye`deki FETÖ tehlikesi tamamen ortadan kalkacaktır.

- Ankesör ve ardışık aramalarla bağlantılı çok enteresan bir şey var, burada yakaladıklarımızdan yüzde 30’un üzerindeki itirafta bulunuyor ve `Evet` diyor `Biz böyleyiz`.

- Milletimiz şunu iyi bilsin, bu konuda mesele devletin kontrolü altındadır.

KEŞKE RAKKA`YA GİREBİLSEYDİK... 

- Terörle mücadelede `Bizim orada, şurada ne işimiz var` diye söylenenler var. Sadece iktidara muhalefet etmek için bu sözler söylenmez. Eğer bomba Afrin`de hazırlanıyorsa, terör örgütü Afrin`de eğitiliyorsa bizim Afrin`de işimiz var. Fırat`ın doğusunda da Fırat`ın batısında da işimiz var.`

- Keşke Rakka`ya gidebilseydik, keşke oralarda olabilseydik. Bunun önemi bundan 3-5 yıl sonra daha fazla anlaşılacaktır.

- Terör örgütünü psikolojik ve fiziki olarak çok büyük hüsrana uğrattık. Türkiye içinde 371 üst düzey terörist etkisiz hale getirildi.

BELEDİYELER TEKRAR HDP`YE GEÇERSE... 

- Birtakım belediyelerin tekrar HDP`ye geçeceği söyleniyor. Diyelim ki geçti, ne dediklerini biliyor musunuz? Söyledikleri şu, `31 Mart`tan sonra belediyeler bizde; eğer buralarda çalışmak istiyorsanız ailenizden bir kişiyi şimdiden dağa gönderin.` Şimdi ben devletim, ne yapmam lazım. Seyredeyim mi, seyredelim mi?

- Oturmuşlar Kandil`de, acaba 31 Mart seçimlerinde muhtar kimi belirleriz hesabı yapıyorlar. Benim görevim 31 Mart`tan sonra değil, devlet olarak bizim görevimiz 31 Mart`tan önce adım atabilmektir. Onların muhtar belirlemeden PKK`yla irtibatlı-iltisaklı muhtarları belirleyip ona göre adım atmalıyız.

UYUŞTURUCU SATICILARINA GÖZ AÇTIRILMIYOR...

- (Uyuşturucuyla mücadele) Bu yıl tutuklanan sayısı 17 bin 57, bu az bir rakam değil. Şu an 50 bin torbacı cezaevinde.