Samsun CHP’de İnce Kıyım!

CHP`den tasfiye edildiklerini iddia eden CHP İl yönetim kurulu üyeleri bir açıklama yayımladı

Samsun CHP’de İnce Kıyım!

İşte o açıklama:


          CHP Samsun örgütünün istifalarla düşürüldüğü ve yerine, parti tüzüğümüzün 24. maddesi gereği yeni bir yönetim atandığı açıklanmıştır. İstifa eden yönetim kurulu üyelerinin, yeni atanan yönetimde de olduğu görülmektedir. Dolayısıyla buradan çıkan sonuç, tüzüğün 24. maddesine işlerlik kazandırmak için yönetimin bilinçli olarak düşürülmüş olduğudur. Bunun adı, revizyon değil, tasfiyedir. 7 Ocak tarihinde zorlu bir kongre sürecinden çıkarak gelen yönetim kurulu üyeleri olarak bizler tasfiye edildik. Değişim isteyen ve kurultay talep eden il yönetim kurulu üyeleri olarak maruz kaldığımız bu durum, hiç bir izanla ve vicdanla izah edilemez.
        İl Başkanlığının, Tufan Akcagöz`ün Milletvekili adaylığı için istifasından sonra, kendi içimizden ortak kararla Mehmet Kundak`ı tayin etmiştik. Tufan Akcagöz`ün tavsiyesi de bu yöndeydi. Ancak, genel seçimden sonra alevlenen tartışmalar, Samsun`a da yansıdı ve nihayetinde Mehmet Kundak, bu işi yapamayacağını ve görevini yürütemediğini söylerek hepimizden helallik istedi ve toplantıyı terk etti. İstifa dilekçesini yazdı. Bundan sonra, yönetim olarak bir ya da iki defa bir araya geldik. Bunların hiç birinde Mehmet Kundak yoktu. Yaklaşık 2 ay süren bu durumun akabinde,  `Yönetimin düşme ile boşalması halinde, seçime 6 ay kalmışsa kongre yapılmaz, gecikmeden yeni bir yönetim atanır` hükmünü çalıştırmak için bugüne kadar beklenmiş olduğunu, istifalarla yönetimin düşürüldüğünü ve yeni bir yönetimin atandığını, basından öğrendik. Hiçbir şekilde bu konuda bilgilendirilmedik. Hiç bir şekilde, tarafımıza bir açıklama yapılmadı. Bizler parti emekçileriyiz. Karda kışta, soğukta yağmurda, kızgın güneşin altında hiç bir talebimiz ve beklentimiz olmadan partimiz ve ülkemiz için çalıştık. Bizlere maruz görülen bu durum, içimizi yaraladı. İzlenilen bu yol, sağlıklı bir metod değildir. Şayet çalışamayacak durumda olan bir yönetim varsa bu sorunun halli, sandığın kurulması ile mümkün olurdu ki, bu da kongredir. Samsun`da madem öyle, kongre toplayacak ve örgütün görüşünü soracak zamanımız da vardı. Bu fırsat kaçırılmıştır. Gerçekler bizden saklanmıştır. Tüzüğün, atama ile ilgili maddesi işletilmek suretiyle, değişim isteyen yönetim kurulu üyeleri dışlanmıştır. CHP Samsun örgütü, 2015 ve 2018 yılları arasında belki de örgütsel anlamda en güçlü zamanımı yaşamışken, bu ivme birden tersine dönmüştür. Partililer olarak, üzgünüz. 5 temmuzda disipline vererek yapamadıklarını, bu tasfiyeyi hayata geçirerek yapmışlardır. Bunun yanında bizim, genel seçimlerden sonra toplu olarak istifa edip, örgütün önünü açma talebimiz de görmezden gelinmiştir. Geldiğimiz bu noktada, yeni il yönetimine başarı diliyoruz. Samsun örgütünün maruz bırakıldığı bu operasyonu, Samsun halkının tertemiz vicdanına bırakıyoruz.
DEĞİŞİM İSTEDİKLERİ İÇİN ÖNCE DİSİPLİN-SONRA GÖREVDEN ALMA ŞİMDİ DE TASFİYE EDİLEN YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

NURİ CÖMERT- HATİCE ÖZER- HİKMET AVCI- MUSTAFA GÜNGÖR-NECMİ İNCE-ALİCAN AKDAĞ-NİMET BAŞ- TURKAY KARAHAN-MEHMET İNAN-NALAN ÇİLİNGİR-ŞENOL KATKAT-ÜMRAN KINIEN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da emekli yarbay ev kurşunladı Samsun'da emekli yarbay ev kurşunladı