Trump Ve Selman Arasında Kritik Görüşme!

Son dakika! ABD Başkanı Donald Trump, kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı olayıyla ilgili olarak Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile telefonda görüştüğünü açıkladı. Trump, "Prens Selman, Kaşıkçı olayıyla ilgili bilgisi olduğu iddiasını reddetti" dedi.

Trump Ve Selman Arasında Kritik Görüşme!

ABD Başkanı Trump, Suudi Veliaht Prens Selman ile telefonda görüştü. Trump, `Prens Selman, Kaşıkçı olayıyla ilgili bilgisi olduğu iddiasını reddetti` dedi.

TRUMP İLE PRENS SELMAN ARASINDA CEMAL KAŞIKÇI GÖRÜŞMESİ

ABD Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman`ın kendisine Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı`nın kaybolmasıyla ilgili İstanbul`daki konsolosluk binasında ne olduğuna dair bilgisi olmadığını söylediğini belirtti.

Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, bugün bin Selman ile telefonda görüştüğünü belirtti.

Donald Trump, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

`TÜRKİYE`DE OLUP BİTENLE İLGİLİ HİÇBİR BİLGİSİ OLMADIĞINI SÖYLEDİ`

`Az önce Suudi Arabistan Veliahtı ile konuştum ve Türkiye`deki konsolosluk binasında olup bitenle ilgili hiçbir bilgisi olmadığını söyledi. Bin Selman, telefon görüşmesi sırasında Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile birlikteydi. Bu konudaki soruşturmayı tamamlamak için hızlıca ilerleteceğini söyledi. Cevaplar kısa süre içinde gelecek.`

NE OLMUŞTU?

Pompeo bugün Suudi Arabistan`ın Başkenti Riyad`da bin Selman ile bir araya gelerek, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı`nın kaybolmasını görüşmüştü.

Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan gazetesine katkı veren ve aynı zamanda Washington Post gazetesinde yazılar yazan Cemal Kaşıkçı`dan, 2 Ekim Salı günü resmi işlemler için Suudi Arabistan`ın İstanbul Başkonsolosluğuna gittikten sonra bir daha haber alınamamıştı.

Emniyet kaynaklarınca yapılan değerlendirmede, Kaşıkçı`nın gittiği Suudi Arabistan Başkonsolosluğundan bir daha çıkmadığı teyit edilirken, başkonsolosluk binasında aynı saatlerde, 2 uçakla İstanbul`a gelen ve aralarında yetkililerin de yer aldığı 15 Suudi vatandaşının bulunduğu, bu kişilerin daha sonra geldikleri ülkelere döndüklerinin belirlendiği kaydedilmişti.EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR