İngiltere`den Türkiye`ye Tam Destek!

İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, Suudi gazeteci Kaşıkçı soruşturmasına tam destek verdiğini açıkladı. Hunt "Bugün bizzat Sayın Çavuşoğlu`na da yinelediğim gibi İngiltere Türkiye`nin olayla ilgili soruşturmasını bütünüyle destekliyor" dedi.

İngiltere`den Türkiye`ye Tam Destek!

İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayının ülkesini kaygılandırmaya devam ettiğini belirtti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Londra`da gerçekleştirdiği görüşmenin ardından yazılı bir açıklama yapan Hunt, `Cemal Kaşıkçı olayı derin bir kaygı kaynağı olmayı sürdürüyor. Bugün bizzat Sayın Çavuşoğlu`na da yinelediğim gibi İngiltere Türkiye`nin olayla ilgili soruşturmasını bütünüyle destekliyor` ifadesine yer verdi.

 

`Suudi Arabistan`ı soruşturmayla tam bir işbirliğine çağırıyoruz`ifadesini kullanan Hunt, `Kaşıkçı`nın ortadan kaybolmasıyla ilgili olarak sadece Suudi Arabistan`ın cevap verebileceği sorular bulunuyor`değerlendirmesini yaptı.

Suudi Arabistan Kralı Salman ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın dün üzerinde anlaştığı ortak çalışma grubunu memnuniyetle karşıladıklarını belirten Hunt, Suudi Arabistan`ın olayla ilgili başlattığı iç soruşturmayı ve delillerin gerektirmesi halinde halinde sorumlulardan hesap sorma kararını da olumlu bulduklarını kaydetti.

Hunt ile Çavuşoğlu Londra`da yaklaşık 1 saat basına kapalı olarak görüşmüştü.